Aktualności

Wszystkim paniom życzymy zaczytanego święta i zapraszamy do biblioteki, gdzie możemy znaleźć wiele „babskich” książek.

W związku z przypadającym od 1-7 marca 2020r. Międzynarodowym Tygodniem E-książki w Filii Bibliotecznej w Choruli zorganizowana została wystawka związana z tym dniem. Możemy dowiedzieć się z niej o historii e-książki oraz o platformach udostępniających książki w wersji elektronicznej

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, wszędzie możemy poczuć już magię tych świąt. Również w Filii Bibliotecznej w Choruli panuje już świąteczna atmosfera, jest wystawka książek o tematyce świątecznej w otoczeniu mikołajków i bombek. Zapraszamy wszystkich do korzystania z bogatych zbiorów bibliotecznych. Wszystkim czytelnikom życzymy radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i szczęścia w Nowym Roku.

6 grudnia w oczekiwaniu na świętego Mikołaja razem z dziećmi i panią Kasią ubieraliśmy choinkę, aby przyozdobić lokal na przyjście tego długo wyczekiwanego gościa. Aby czas oczekiwania nam się nie dłużył czytaliśmy wiersze i opowiadania mikołajkowe i świąteczne. Dzieci również śpiewały piosenki i recytowały wierszyki o Mikołaju. Także w  Filii Bibliotecznej na każdego czytelnika, który w tym dniu odwiedził bibliotekę czekał słodki prezent od św. Mikołaja.

W dniu 26.11. w nasze skromne progi zawitała pisarka Agnieszka Walczak- Chojecka, autorka powieści obyczajowych goszczących na listach bestsellerów. W młodości zagrała jedną z głównych ról w filmie pt."Grzechy dzieciństwa". Zajmowała się tłumaczeniami literatury z języka serbskiego. Współpracowała z III programem Polskiego Radia oraz pisała do magazynów muzycznych. Pisała słowa piosenek, współpracując m.in. z Piotrem Rubikiem w początkach jego kompozytorskiej kariery. Na kolejne dwadzieścia lat Agnieszkę Walczak-Chojecką pochłonęła praca w biznesie. W połowie 2012 roku powróciła do twórczości. Owocem tego są jej powieści: "Dziewczyna z Ajutthaji", "Gdy zakwitną poziomki" oraz saga bałkańska "Nie czas na miłość",  "Nie czas na zapomnienie", ”Nie czas na pożegnanie”, , „Królowa gwiazd, oraz najnowsza „Naprawdę jaki jesteś”. Podczas spotkania barwnie i ciekawie opowiadała o swojej przygodzie z pisaniem, kulisach powstawania swoich powieści  oraz miłości do Bałkanów. Pani Agnieszka dała się poznać jako osoba otwarta, bezpośrednia i lubiąca kontakt z ludźmi. Jak sama przyznała jej pasją jest podróżowanie, a miejsca które odwiedza tworzą w jej głowie obrazy, które wykorzystuje w swoich powieściach. Jej wielkim marzeniem jest zobaczyć na kinowym ekranie film z własnym scenariuszem , który pisze do swojej najnowszej powieści. Na zakończenie autorka odpowiadała na liczne i różnorodne pytania uczestników spotkania, rozdawała autografy no i oczywiście nie obyło się bez wspólnego zdjęcia. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach DKK programu realizowanego i finansowanego we współpracy z Instytutem Książki

 

„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”

25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś! Do wspólnej zabawy z misiami Filia Biblioteczna i Świetlica Młodzieżowa w Choruli  dnia 22. 11. zaprosiła wszystkie dzieci. Każdy z nich przyniósł swojego ulubionego misia i coś o nim opowiedział.   Dzieci razem z panią Kasią zaśpiewały piosenkę „Jadą, jadą misie”, wysłuchały opowiadania o Misiu Tulisiu, rozpoznawały bajkowe misie: Misia Uszatka, Yogi, Paddingtona czy Kubusia Puchatka. Efektem końcowym były narysowanie portretu swojego misia. Podczas zajęć panowała miła i przyjemna atmosfera, zakończona wspaniałą zabawą i słodkim co nieco.

Tegoroczne wakacje to już tylko miłe wspomnienie. W czasie wakacji Filia Biblioteczna wraz z Świetlicą Młodzieżową w Choruli zabrała dzieci w "Podróże w świecie książki". W czasie naszych cotygodniowych spotkań podróżowaliśmy, poznawali i zwiedzali ciekawe miejsca , a także ciekawych ludzi. Nasze podróżowanie rozpoczęliśmy od podróży z Króliczkami w góry i nad morze, później z Stasiem i Nell przemierzaliśmy pustynię i puszczę, z Jimem Hawkinsem i piratami szukaliśmy skarbów na Wyspie Skarbów, z Tomkiem przeżywaliśmy przygody w Krainie Kangurów, z Doktorem Dolittle wyruszyliśmy w fascynującą podróż w świat owadów. Nasze wakacyjne podróżowanie zakończyliśmy odbywając podróż w "80 dni dookoła świata". W trakcie spotkań czytaliśmy urywki książek, rozwiązywaliśmy zagadki , rebusy i kalambury, rysowaliśmy ilustracje do przeczytanych opowieści, odbywały się także gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i miło spędzili wspólne, pełne przygód i wrażeń chwile.

 

 

Opis plakatu:

FILIA BIBLIOTECZNA w CHORULI

zaprasza na „Podróże w świecie książki”

- wspólne będziemy czytać książki przygodowe i podróżnicze

- będziemy poznawać ciekawych ludzi i ciekawe miejsca

- zabawy umysłowe -będziemy rozwiązywać zagadki, rebusy i kalambury związane tematycznie z czytanymi książkami

- wykonywanie prac plastycznych, ilustracji do przeczytanych książek

- zajęcia ruchowe – podchody, odnajdywanie ukrytych skarbów

Spotkania będą odbywały się w każdy poniedziałek

             od godz. 10.00 do godz. 12.00

Zajęcia będą przeprowadzane w współpracy z Świetlicą Młodzieżową.

Zapewniamy miłą atmosferę i wspaniała zabawę!

Uczestnictwo w spotkaniach jest równoznaczne ze zgodą na fotografowanie oraz wykorzystanie wizerunku w celach promocyjnych przez organizatorów

„Podróże w świecie książki”

- wspólne czytanie książek przygodowych

- zabawy umysłowe - rozwiązywanie zagadek, rebusów, kalamburów związanych      tematycznie z czytanymi   książkami

- wykonywanie prac plastycznych, ilustracji do przeczytanych książek

- zajęcia ruchowe – podchody, odnajdywanie ukrytych skarbów

Zajęcia będą przeprowadzane w współpracy z Świetlicą Młodzieżową, w każdy poniedziałek od godz. 10.00 – 12.00

„365 dni literackich odkryć i wspaniałych bibliotecznych chwil” takie życzenia wraz z piękną sową i własnoręcznie zrobione laurki  przyniosły w prezencie dzieci wraz z panią Kasią z świetlicy w Choruli. Bardzo im dziękuję i cieszę się, że przychodzą do biblioteki. W trakcie naszego spotkania  dzieci wybrały sobie książkę „Basia i biblioteka” Z. Staneckiej, którą  wspólnie przeczytaliśmy.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 195 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Z książką na start

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

1% dla SBP

Początek strony