Lekcja biblioteczna: Bezpieczny internet

12 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie odbyła się pierwsza lekcja z cyklu spotkań pod hasłem: ,, Bezpieczne dziecko w Internecie", w której uczestniczyły dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 3 - grupa Biedronki. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką dotyczącą podstawowych pojęć związanych z komputerem i Internetem, następnie aby najprościej opisać przebieg informacji w sieci przedszkolaki bawiły się kłębkiem wełny imitującym sieć komputerową. Następnie pani bibliotekarka przedstawiła Necia- robota, który dobrze zna się na Internecie, wie do czego służy, co można tam zrobić i do czego używać. Kolejni bajkowi bohaterowie pomagający zrozumieć zagrożenia występujące w wirtualnym świecie to owieczki, mądry baca i odważny Gajowy. Każdy problem poruszany w bajkach był omawiany i przedyskutowany z dziećmi.

W Polsce projekt „Owce w sieci" został opracowany i jest realizowany przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK. Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange, która refunduje koszty utrzymania Internetu w naszej bibliotece.
Kreskówki dostępne są na stronie http://pl.sheeplive.eu. Zapraszamy zainteresowanych rodziców by zajrzeli na tę stronę, gdyż dzieci powinny znać zagrożenia świata wirtualnego i wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Wiele ciekawych informacji dotyczących bezpieczeństwa w sieci znajduje się na stronie : http://dzieckowsieci.fdn.pl/

IK

Drzewa wiosną

WAKACJE 2014.

Czytanie mądra rzecz.

Rok 2014 -rokiem Oskara Kolberga.

Rok Czytelnika.

Bezpłatny dostęp do publikacji elektronicznych.

angielski123 w bibliotece

IBUK LIBRA - Czytaj gdzie chcesz i kiedy chcesz