Spotkania autorskie.

22 października br. w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie odbyło się spotkanie autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim- polskim pisarzem, publicystą, współautorem scenariuszy filmowych, autorem trylogii o prokuratorze Teodorze Szackim.

Dnia 8 października 2014r. po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć podróżnika Pana Leszka Szczasnego.

12 czerwca br. w Kamieniu Śląskim odbyło się spotkanie z pisarzem Janem Grzegorczykiem autorem głośnych książek o przypadkach księdza Grosera, „Adieu", „Trufle", „Cudze pole".

23 maja br. odbyło się spotkanie z Wojciechem Widłakiem - autorem ksiązek dla dzieci, twórcą "Pana Kuleczki". W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. II a i IIb z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gogolinie.

20 maja 2014r. odbyło się spotkanie z Panią Reginą Kalla-Szulc pt."Wpływ rodzin żydowskiego pochodzenia na rozwój gospodarczy i kulturalny Gogolina", które odbyło się w ramach projektu "Portrety znanych i cenionych ...z wizytą w gogolinskiej bibliotece".

7.05.2014r. z inicjatywy Akademii Trzeciego Wieku odbyło się spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe - autorką cyklu czterech książek zawierających cytaty.Myśli zawarte w książkach, które zostały przytoczone również na spotkaniu mają być bodźcami do aktywności, optymistycznego patrzenia na życie oraz brania go w swoje ręce. Z poczuciem humoru przypomniała nam, że jesteśmy reżyserami swojego życia, które nie warto marnować na smutne scenariusze. Pani Jolanta Szwalbe miała na celu wprawić słuchaczy w dobre humory co się jej udało z dużym sukcesem.

3 kwietnia 2014r. w czytelni GBP w Gogolinie odbyło się spotkanie z Romanem Pankiewiczem, podróżnikiem, autorem książek podróżniczych tj. „Islandia trzeci żywioł", „Matuszka Rosja pierwszy żywioł".Wzięli w nim udział uczniowie klasy II c Zespołu Szkół w Gogolinie i osoby dorosłe. Autor w sposób ciekawy opowiadał o czasach pobytu w byłym Związku Radzieckim w latach 1990 -1992. Przedstawił wiele zdarzeń interesujących i nieprawdopodobnych, związanych z pobytem w tym kraju, a szczególnie w Moskwie. Opowiadał o różnicach kulturowych, wydarzeniach społecznych w tamtym czasie. Opowiadane historie autor poprzedzał przepięknymi zdjęciami, wszystko w swobodnej, pełnej humoru atmosferze.

02 kwietnia 2014r. w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie odbyło się autorskie spotkanie z Renatą Piątkowską znaną i cenioną pisarką dla dzieci.Wzięli w nim udział uczniowie klas III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gogolinie. Autorka w ciekawy sposób opowiadała o swojej twórczości, bohaterach literackich, zabawnych sytuacjach i szalonych pomysłach stworzonych przez siebie bohaterów. Pisarka zachęcała dzieci do czytania - ponieważ ktoś kto dużo czyta ma większy zasób słów, nie robi błędów podczas pisania, jego świat jest bogatszy, a odrobina magii nikomu nie zaszkodzi....Wizyta w Gogolinie była także promocją książek Renaty Piątkowskiej, których fragmenty czytała Pani Elżbieta Kożurno. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zakupu książek z dedykacją, i pamiątkowego zdjęcia z pisarką.Spotkanie odbyło się również z okazji Światowego Dnia Książki dla Dzieci, który został ustanowiony w celu promowania literatury pieknej i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 IV, w dniu urodzin Andersena.

27.03.2014r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Portrety znanych i cenionych ... z wizytą w gogolińskiej bibliotece."Prelegentem spotkania był dr Witold Jasiński z Gogolina, który przybliżył temat "Z dziejów gogolińskiego szpitala - sylwetki lekarzy".

30 stycznia 2014r. w kawiarni Nutka Cafe w Gminnym Centrum Kultury im. Jerzego Lipki w Gogolinie odbyło się spotkanie pod tytułem „Postacie Karola Sobireya, Franca Hermana Planka, Wiktora Madelunga, Stanisława Szczotki i Augustyna Gurgula na tle rozwoju przemysłu wapienniczego w Gogolinie".Wykład i dyskusję prowadził Eryk Boronczyk -zasłużony mieszkaniec Gogolina, budowniczy kościoła w Karłubcu, pierwszy przewodniczący Rady Miejskiej w Gogolinie w latach 1994-1998, radny i pierwszy przewodniczący Rady Powiatu Krapkowickiego 1998-2002, Przewodniczący Kapituły Statuetki Karolinki przy Urzędzie, autor książki pt. „Karłubiec 1302-2008" oraz "Przemysł wapienniczy w Gogolinie i okolicy".Celem wykładu było zebranie najważniejszych treści i informacji dotyczących ludzi, którzy wywarli wpływ na dziedzictwo kulturowe i historyczne Gogolińskiej Ziemi.- „...To, że dziś Gogolin jest stosunkowo majętny mamy do zawdzięczenia warunkom jakie panowały tu w erze mezozoicznej okresu triasu przed 230 mln lat. ...Pierwsze wzmianki o wypalaniu wapna pochodzą z 1532 r..."takie i inne ciekawostki miała okazję poznać licznie zgromadzona publiczność, która przybyła na spotkanie.Eryk Boronczyk rzetelnie i wyczerpująco zaprezentował portrety znanych i cenionych osób związanych z przemysłem wapienniczym gminy Gogolin. Postacie Karla Sobireya, Franca Hermana Planka, Viktora Madelunga, Stanisława Szczotki i Augustyna Gurgula trwale zapisały się w karty historii naszego regionu, „.... Ważne jest ocalić od zapomnienia. Treści przekazywane z pokolenia na pokolenie stanowią ogromne bogactwo wiedzy o regionie..." powiedział podczas spotkania prelegent.Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Portrety znanych i cenionych... z wizytą w gogolińskiej bibliotece" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013-Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 284 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Legimi

Książkomat

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony