Aktualności

Filia  w Kamieniu Śląskim czynna  w godzinach: poniedziałek - środa - 9:00 - 12:30, czwartek i piątek 13:00 - 16:30. Książki można zamawiać pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

20 lutego w "Tłusty Czwartek’’  odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przy dobrej kawie i pysznym pączku, dyskutowałyśmy o książkach Agaty Christie  autorki kilkudziesięciu kryminałów, oraz mniej znanych powieści obyczajowych pisanych pod pseudonimem Mary Westmacott. Do omówienia wybrano książki: ,,Czarna kawa’’, ,,Córeczka’’.

,,Córeczka’’- książka koncentruje się głównie na relacji pomiędzy matką i córką, ukazuje cechy charakteru obydwóch kobiet  oraz kruchość łączących ich relacji , gdzie miłość łatwo przeradza się w nienawiść.

,,Czarna Kawa’’- dobry kryminał w stylu Agathy Christie, gdzie duet przyjaciół: Herkules Poirot i kapitan Hastings rozwiązuje zagadkę śmierci znanego naukowca i wynalazcy, sir Clauda Amoryego, który zostaje otruty w swojej rezydencji oraz zagadkę zagubienia związanego z jego pracą dokumentu.

20 stycznia grupa starszaków z Przedszkola ,,W ogrodzie’’ odwiedziła bibliotekę aby razem obchodzić  Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka (sobota 18.01). Bibliotekarka opowiedziała dzieciom o historii powołania do życia znanego na całym świecie Winnie the  Pooh, oraz przeczytała opowieści o przygodach Kubusia Puchatka ze Stumilowego Lasu.  Dzieci wykonały prace plastyczne z wizerunkiem ulubionego misia ,z których zrobiono wystawę w bibliotece.

W dniu 17 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie klubowiczek DKK. Spotkanie miało charakter organizacyjny, ustalono terminarz spotkań oraz wybrano książki ,które zostaną omówione na najbliższych spotkaniach DKK. Po tych ustaleniach, klubowiczki  rozpoczęły wspólne czytanie powieści O. Tokarczuk pt. ,,  Prowadź swój pług przez kości zmarłych’’ ,aby   zapoznać się z kunsztem literackim,, naszej noblistki ‘’ i wymienić się refleksją po jej przeczytaniu. Następne spotkanie DKK odbędzie się 20 lutego , będą omawiane książki A. Christie pt. ,,Córeczka’’ i ,,Czarna kawa’’.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 225 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony