Menu

Nowości wydawnicze

NOWOŚCI WYDAWNICZE

Nowości wydawnicze czerwiec 2016.

Dla dorosłych
1. M. M. Kuźmińscy – Śleboda
2. R. Mróz – Głębia osobliwości t. III Parabellum
3. R. Mróz – Chór zapomnianych głosów
4. R.P. Evans – Miejsce dla dwojga
5. R. Mróz – Horyzont zdarzeń t. II Parabellum
6. M. Nurowska – Bohaterowie są zmęczeni
7. R. Monforte – Pocałunki piasku
8. G. Grzegorzewska – Kamienna noc
9. E. Ferrante - Genialna przyjaciółka
10. K. Michalak – Zemsta
11. K. Mirek – Większy kawałek nieba
12. K. Nowak, E. Zuberek – Sposób na singielkę
13. J. Ćwiek – Kłamca Papież sztuk
14. M. Houellebecq – Poszerzenie pola walki
15. J. Klinec - Tymczasowa żona
16. L. Child – Zmuś mnie
17. J. Małecki – W odbiciu
18. Sz. Twardoch – Wieczny Grunwald
19. Z. Szczerek – Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian
20. R. Becnel - Złodziejka mojej córki
21. H. P. Lovecraft - Kopiec
22. J. Ćwiek - Ciemność płonie
23. J. Grisham – Samotny wilk
24. R. Mróz – Prędkość ucieczki t. I Parabellum
25. J.Hellmann – wybitna postać śląskiego pożarnictwa
26. B. Pawlikowska – Kot dla początkujących
27. G. Grzegorzewska – Żniwiarz
28. Ł. Orbitowski – Zapiski Nosorożca
29. R. Mróz – Wieża milczenia
30. S. Day- Tylko Cross t. 5
31. R. Mróz – Trawers t. 3
32. J. Hugo-Bader – Skrucha
33. G. Gargaś – Jutra może nie być
34. M.Lunde – Historia pszczół
35. M. Ulatowska – Ostatni listopad
36. G. Gargaś – Droga do domu
37. E. Ferrante – Historia zaginionej dziewczynki
38. J. Cabre – Cień Eunucha
39. K. Grochola - Przeznaczenie
40. Ch. Link – Złudzenie
41. R. Abbott – Obce dziecko
42. G. Gargaś – Namaluj mi słońce
43. A. Lingas –Łoniewska – Jesteś moja dzikusko
44. M. Czubaszek – Nienachalna z urody
45. J. Porada – Polska da radę
46. M. Szczygieł – Projekt prawda
Dla dzieci i młodzieży
1. Nela mała reporterka - Nela na tropie przygód
2. Tajemnica kawiarni – Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai
3. Tajemnicza szpitala – Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

Popularno - naukowe
1. J. Komender - Autyzm i zespół Aspergera
2. L. Bobkowicz-Lewartowska – Autyzm dziecięcy

Nowości wydawnicze maj 2016.

Nowości dla dorosłych.

1. Chrześcijaństwo 1050 lat historii 966-2016
2. H. Kowalik – Miłość, zbrodnia, kara
3. A. Marinina – Iluzja grzechu
4. K. Atkinson – O świcie wzięłam psa i poszłam...
5. O. Tokarczuk – Szafa
6. R. Janowski – Muzyka mojego życia
7. O. Moshfegh – Eileen
8. Ł. Walewski – Przywitaj się z królową
9. C. Falconer – Harem Sulejmana
10. D. Quammen – Ebola
11. M. Sheridan – Bez słów
12. J. Waletow – Ziemia niczyja
13. O. Tkarczuk – Lalka i perła
14. D. Steel – Blue
15. N. Farida – Żona
16. H. Cygler - Za cudze grzechy
17. J. Ravenne – Siódme życie Markiza de Sade
18. O. Steinhauer - Wszystkie drogi prowadzą do Kairu
19. Ch. Belfoure – Paryski architekt
20. S. Caspari – W krainie kolibrów t. 1
21. S. Caspari – W krainie srebrnej rzeki t. 2
22. S. Caspari – W krainie wodospadów t. 3
23. Ch. Acevedo – Cuda przeszłości
24. M. i M. Kuźmińscy – Pionek
25. S.M. Kidd, A. K. Taylor – Podróże z owocem granatu
26. E. Lord – Początek mnie i ciebie
27. D. Steel – To, co bezcenne
28. J.L. Wiśniewski – Udręka braku pożądania
29. B. McDonald – Alpejscy wojownicy
30. A. Mieszkowska – Bodo wśród gwiazd
31. F. Granhus – Wir
32. E. Massie – Wersal

Nowości wydawnicze kwiecień 2016.

Nowości dla dorosłych kwiecień
1. M. Edelman - I była miłość w getcie
2. H. Gudenkauf – Jeden krok
3. J. Sykat – Jutro zaświeci słońce
4. S. Ebert – Klątwa Znachorki t. 4
5. S. Kubryńska – Kobieta dość doskonała
6. M. Jaset – Białe kruki
7. Cooke E. Bramy Rutherford Park
8. O. Rudnicka – Były sobie świnki trzy
9. A. Olejnik – A potem przyszła wiosna
10. W. Maciejak – A Zycie się toczy
11. S.C. Stephens – Bezmyślna t. 1
12. W. Lower - Furie Hitlera Niemki na froncie wschodnim
13. K. Wilczyńska - Dasz radę Nataszo
14. J. Jax – Dziedzictwo von Becków
15. J. Jax – Długa droga do domu
16. M. Orłoowska – Całuję mama
17. H. Greń – Cynamonowe Dziewczyny
18. J. Majewski – Czarny mercedes
19. J. Szmałek - Czytanie z kości
20. G. D. Roberts - Shantaram
21. M. Klunder – Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej t. 1 Robert i Róża
22. M. Klunder - Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej t. 2 Droga do Achtoty
23. M. Klunder - Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej t. 3 Każdy wschód słońca
24. D. Schrammek – Na brzegu życia
25. A. Przybyłek - Nie zmienił się tylko blond
26. SC. Stephens – Niepokorna t. 3
27. S. Ebert - Marzenie Znachorki t. 5
28. S. Ebert – Wybór Znachorki t. 3
29. S. Ebert – Zniknięcie znachorki t. 2
30. S. Ebert – Tajemnica Znachorki
31. E. Skiba – Miejsce zwane domem
32. E. Cooke – Tajemnica Rutherford Park t. 1
33. A. Przybyłek - Nie zmienił się tylko blond
34. S.C. Stephens - Niepokorna t. 3
35. E. Cooke – Tajemnica Rutherford Park t. 1
36. V.C. Andrews - Pamiętnik Christphera. Duchy Dollangangerów t. 2
37. V.C. Andrews - Pamiętnik Christphera. Tajemnica Foxworth Hall t. 1
38. S. Ahnhem – Ofiara bez twarzy
39. B. Rybałtowska – Co to za czasy t. 7
40. E. Rajter - Przeklęta Laleczka
41. N. Rogińska – Pokalane poczęcia
42. K. Lange – Serce ze szkła
43. A. Sakowicz – To się da
44. K. Wilczyńska – Zaplątana miłość
45. K. Wilczyńska – Marzenia szyte na miarę
46. S.C. Stephens – Swobodna t. 2
47. A. Sakowicz – Szepty dzieciństwa
48. D. Hermans – Tulipanowy wirus
49. J. Klinec – Tymczasowa żona
50. K. Archimowicz – W kolejce po życie
51. N. Majewska-Brown – Wakacje
52. E. Świętek – Wszystkie kształty uczuć
53. S. Darda – Zabij mnie tato
54. N. Majewska-Brown – Zwyczajny dzień
55. J. Deveraux – Złoty zapach wrzosu
56. H. Cygler – Za cudze grzechy
57.R. Mróz – Zaginięcie
58.H. Cygler – Pokonani
59.M. Dobbs- House of Cards
60.E. Zubrzycka – Trudne pytania dla dorosłych
61.J. Ćwiek, D. Domagalski – Science Fiction po Polsku
62.S. Aleksijewicz - Czarnobylska modlitwa kronika przyszłości
63.J. Małecki – Dygot
64.J. Kaczkowski – Grunt pod nogami
65.A. Eskens – Pogrzebane życie
66. H. Cygler – Pokonani
67. H. Cygler – Za cudze grzechy
68. K. Michalak – Spełnienia marzeń
69.V. Jackson - Osiemdziesiąt dni bursztynowych
70.M. Abramowicz – Zakonnice odchodzą po cichu
71.E. Ferrante – Historia ucieczki
72. E. Ferrante – Historia nowego nazwiska
73. M. Rusinek – Nic zwyczajnego o Wisławie Szymborskiej
74. E. Catton – Próba
75. H. coben – Nieznajomy
76. A. Krawczyk – Siostry
77. A. Kołakowska – Niewypowiedziane słowa
78. Melon Marcin – Komisorz Hanusik i Sznupok
79. Ciurlok Jerzy – ABC dowcipu wedle Ecika

Dla dzieci i młodzieży
1. P. Beręsewicz – Czy wojna jest dla dziewczyn
2. J. Ćwiek – Chłopcy Bangarang
3. J. Ćwiek – Chłopcy Zguba
4. J. Ćwiek – Chłopcy Największa z przygód
5. P. Beręsewicz – Pieniądze albo kasa
6. P. Beręsewicz - Ciumkowe historie w tym jedna smutna
7. P. Beręsewicz - Człowiek z czerwoną chorągiewką
8. A. Minkowski – Dolina światła
9. A. Maleszka – Magiczne Drzewo. Świat ogromnych
10. A. Maleszka – Magiczne drzewo . Pojedynek
11. A. Grabowski – Niezwyciężony zajączek Edzio
12. R. Buczek – Bziki
13. E. Ostrowska – Bajki nie bajki mamy
14. A. Ungeheuer-Gołąb – O Taju, Jasiu i Rowerku
15. J. Laskowska – Córka i córuchna Tululu
16. J. Klugmann – Wakacje Emilki
17. J. Laskowska – Mąż dla królewny i inne baśnie
18. A. Bałaga-Kupis - Laura i niebieski pociąg
19. A. Pydych – Babcia w czerwonej sukience
20. K. Śmigielska – Mój przyjaciel Kwako
21. To nic strasznego przeprowadzka
22. D. Zawadzka – Gorgoś wynalzca na tropie własnego talentu
23. M. Niemycki – Zaczarowana bajka
24. L. Zaciura – Franek i duch drzewa
25. J. Snopek- Storzyńska – Rodzina Misiaków
26. B. Więzik - Przygody Izabelki i Piotrusia
27. B. Laska – Opowiadania Sowy Franciszki część I
28. B. Laska – Opowiadania Sowy Franciszki część II
29. M. Niemycki – Kłopotek wyrusza w świat
30. M. Niemycki – Żabcio marzyciel
31. M. Niemycki – Żabcio podróżnik
32. A. Sołowiow - Bliźniakowo opowiadania dla dzieci o bliźniętach
33. A. Sołowiow - Bliźniakowo Karolina, Ewelina i nowy braciszek
34. P. Wechterowicz - Emma chce grać jazz !
35. R. Sadaj - O kaczce, która chciała dostać się do encyklopedii
36. J. Snopek-Storzyńska – Wierszykowe sprawy
37. Cichoń W. – Zdarzyło się na Ślonksu
38. Wiersze dla dzieci na każdą okazję – Święta nietypowe
39. Gwiazdy piłki nożnej
40. Dobre wychowanie wierszem
41. Stańczuk B. – Bajki terapeutyczne na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro
42. Niezwykłe bajki – wyjątkowi są tuż obok

Nowości wydawnicze marzec 2016.

Nowości dla dorosłych:
1. E. Reinhardt – System Victorii
2. J. Green – Posklejana rodzina
3. A.M. MacDonald – Zapach cedru
4. C. Martigli – Heretyk
5. R. Harris – Pompeje
6. J. Fielding - Laleczka
7. K. Wahlberg – Ostatni dyżur
8. J. Jodełka - Polichromia
9. M. Moran – Druga cesarzowa
10. J. Marat – Monogram
11. K. Hannah – Zimowy ogród
12. S. Kaur Athwal - Wstyd
13. J. Tebbutt – Długi powrót do domu 192 w niewoli somalijskich piratów
14. H. Graham – Rajska pokusa
15. H. Graham – Klatwa kanionu
16. M. Kowszewicz - Zakazane gry
17. A. Domańska – Ulica Pogodna
18. J. Pietrzyk – Historie rodzinne
19. I. Żytkowiak - Tam, gdzie twój dom
20. M. Szyszko-Kondej – Sześć córek
21. M. Palmer - Krytyczna terapia
22. Ch. Stevens – Pod czujnym okiem
23. Z. Marriott – Cienie na księżycu
24. H. J. Rahlens – Nieskończoność
25. Z. Marrott – Królestwo łabędzi
26. M. Lucas – Między teraz a wiecznością
27. P. Gregory – Odmieniec t.1
28. P. Gregory - Krucjata t. 2
29. P. Gregory – Złoto głupców Alexander Eben – Dowód
30. Picoult Jodi – Z innej bajki
31. Gacek Katarzyna i Szczepańska Agnieszka - Mag i diabeł cz.1
32. Cast P.C i Cast Kristin – Przysięga smoka cz.10 serii: Dom Nocy
33. Montero Carla – Szmaragdowa tablica
34. Elliott Jane - Torturaowana

Nowości dla dzieci i młodzieży:
1. K. Littlewood – Magiczna cukiernia t.1
2. K. Littlewood - Okruchy magii t. 2
3. K. Littlewood - Szczypta magii t. 3
4. P. Beręsewicz - Wszystkie lajki Marczuka

Nowości wydawnicze luty 2016.

Nowości dla dorosłych
1. Pratchett T. – Długa utopia
2. Szczepański D. – Na ocalenie nie ma ciszy. Biografia Aleksandra Doby
3. Houellebecq M. – Możliwość wyspy
4. Aleksijewicz S. – Cynkowi chłopcy
5. Socha N., Witkiewicz M. – Awaria małżeńska
6. Aleksijewicz S.- Koniec czerwonego człowieka
7. Dutkiewicz M. – Jolka, jolka pamiętasz?
8. Krzymowski M. – Jarosław tajemnice Kaczyńskiego
9. Lackberg C. – Fabrykantka aniołków
10. Pawlikowska B.- Jak pokochać siebie?
11. Lovecraft H.P. – Przypadek Charlesa Dextera Warda
12. Sasson J. – Wybór Jasminy
13. Punke M. – Zjawa
14. Martin G. – Lodowy smok
15. Martin G. – Łotrzyki
16. Remarque E. – Łuk triumfalny
17. Grygier M. – Nie patrz w tamta stronę
18. Doba A. – Olo na Atlanktyku kajakiem przez ocean
19. Lis A. – Pozytywka
20. Bieszanow W. – Twardy pancerz
21. Wilczyńska K. – Jeszcze raz, Natasza
22. Ingelman – Sundberg C. – Seniorzy w natarciu
23. Mróz R. – Przewieszenie
24. Ebershoff D. – Dziewczyna z portretem

Nowości wydawnicze styczeń 2016.

Dla dorosłych
1. Steel D. – W ukryciu
2. Stuhr M. – Stuhrmówka czyli gen wewnętrznej wolności
3. Bakuła H. –Jak być ogierem do końca życia
4. Dehnel J. – Dziennik roku chrystusowego
5. Bukowski Ch. – Fragmenty winem poplamionego notatnika
6. Evans R. – Najcenniejszy dar
7. Lee H. – Idź, postaw wartownika
8. Gilbert E. – Wielka Magia
9. Grisham J. – Chłopcy Eddiego
10. Mróz R. – Ekspozycja
11. Wilczyńska K. – Jeszcze raz Nataszo
12. Gretkowska M. – Miłość klasy średniej
13. Kwaśniewska J. – Jedz zdrowo, ćwicz z głowa, żyj szczęśliwie
14. Karpińska A. – Rozważna czy romantyczna?
15. Arnold T. – 33 dni prawdy
16. Dashner J. – Rozkaz zagłady cz.4
17. Gabaldon D. – Kość z kości cz. 7
18. Waszut S. – Rozdroża cz. 1
19. Droga K. – Pokolenia powrót do domu cz. 2
20. Warda M. – 5 sekund do io
21.Lorentz I. - Grudniowy sztorm
22.Follett K. - Filary ziemi
23.Bieszanow W. - 1945 – rok zwycięstwa
24.Fronczewski P. - Ja, Fronczewski
25.Lumley B. - Latry
25.Sawicka W. - Jeśli się odnajdziemy kotku
26.Dębska K. - Moje córki krowy
27.Mirek K. - Rodzinne sekrety
28.Bieszanow W. - Twardy pancerz
29.Gąsiorowska D. - Marzenie Łucji
30.Świętek E. - Tam, gdzie rodzi się zazdrość

Dla dzieci i młodzieży
1. Kleinbaum N.H. – Stowarzyszenie umarłych poetów
2. Ksik R. – Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie
3. Kasdepke G. – Kasztan, tapczan, tralalal
4. Stanecka Z. – Troll i zawody
5. Nowak E. – Szarka
6. Stanecka Z. – Koc trolla Alojzego
7. Suchowierska A. – Mat i świat
8. Chylińska A. – Zezia i wszystkie problemy świata
9. Kajko i Kokosz – Woje Mirmiła cz. 2
10. Kajko i Kokosz – Mirmił w opałach
11. Kajko i Kokosz – Zamach na Milusia
12. Olejak M. – Cuda wianki, polski folklor dla młodszych i starszych

Nowości wydawnicze grudzień 2015.

Dla dorosłych.
1. Ciurlok J.- Ich książęce wysokości
2. Buczyński J.- Hultajska dwójka Eliasz i Pistulka
3. Flanagan J.- Wczesne lata, Turniej w Gorlanie
4. Dziennik księdza Franza Pawlara
5. Młynarska P.- Poradnik-odradnik na błędach
6. Musierowicz M.- Feblik
7. Carr N.- Płytki umysł. Jak internet wpływa na nasz mózg
8. Ficner- Ogonowska A.- Czas pokaże
9. Brett R.- Twój dziennik
10. Niemczyk A.- Życiowy tie-break
11. Chamberlain D.- Dar morza
12. Houellebecq M.- Uległość
13. Hołownia Sz.- Święci codziennego użytku
14. Slaughter K.- Moje śliczne
15. Ulatowska M., Skowroński J.- Pokój dla artysty
16. Carroll J.- Ucząc psa czytać
17. Simons P. – Sześć dni w Leningradzie
18. Halik T. – Żyć z tajemnicą
19. Fabisińska L. – Siedem życzeń
20. Cialdini R. – Mała wielka zmiana
21. Tusk K. – Elementarz stylu
22. Podsiadło J. – Być może należało mówić
23. Gabaldon D. – Spisane własna krwią

Nowości wydawnicze listopad 2015.

Nowości listopad 2015r.
1.Punke M.- Zjawa
2.Patterson J.-Alex Cross musi zginąć.
3.Gerritsen T.-Umrzeć po raz drugi.
4.Cussler C.-Sztorm.
5.Cussler C.- Potop.
6.Krystek K.- Zatroskana koloratka.
7.Kopeć M.-Całkiem( nie) szczęśliwa historia
8.Kopeć M.- Całkiem(nie)szczęśliwa historia
9.Warda M.-5 sekund do io.
10.Rudnicka O.- Diabli nadali.
11.Gutowska-Adamczyk M.- Kalendarze.
12.Simons P.- Sześć dni w Leningradzie.
13.Bisard J-Ch. Quetel C.- Dzieci Dyktatorów.
14.Furgalińska J.- Slónsko Kuchnia.
15.Krakauer J.-Wszystko za Everest
16.Wisniewski J . –I odpuść nam nasze…
17.Pokora W .- Z Pokorą przez życie
18.Kava A . – Ściśle tajne
19.Coben H .Tęsknię za tobą
20.Nurowska M. – Wariatka z Komańczy
21.Nesbo J. – Więcej krwi
22.Puzyńska K.- Utopce
23. Parafinowicz Z., Potocki M.- Wilki żyją poza prawem
24.Twardoch Sz.- Wieloryby i ćmy
25. Zagumny P.- Życie to mecz
26.King S.- Bazar złych słów
27. Przybyszewska K.- Drugie życie
28. Eldredge J.- Dzikie serce
29. Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań.
30. Wright J.F.- Szczęście do wzięcia
31. Aleksiejewicz S.- Ostatni świadkowie
32. Lipko T.- Notebook
33. Ks. Strzelczyk G.- Niebo dla średniozaawansowanych
34. Michalak K.- Amelia

Nowości dla dzieci.

1.Gawryluk B. – Klinika Zdrowego Chomika- Bazylia
2.Gawryluk B. – Baltic pies ,który płynął na krze
3.Gawryluk B. – Czarna ,Klifka i tajemnice z dna morza
4.Gawryluk B – Dżok legenda o psiej wierności

ZAKUPIONO Z DOTACJI ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH BIBLIOTEKI NARODOWEJ
„Zakup nowości wydawniczych do Bibliotek"

Nowości październik 2015.

Nowości wydawnicze
Dla dorosłych:
1. Gerritsen T.- Umrzeć po raz drugi
2. Christer S.- Dziedzictwo Stonehenge
3. Sierra J.- Upadły anioł
4. Lichteinstein O.- O czym nigdy nie powiedziała ci matka
5. Patterson J.- Alex Cross musi zginąć
6. Punke M.- Zjawa
7. Cussler C.- Potop
8. Krystek K.- Zatroskana koloratka
9. Cussler C.- Sztorm
10. Chandernagor F.- Damy Rzymu
11. See L.- Kości smoka
12. Królikowski Bohdan – Ułańskie wrzosy
13. Doerr Anthony – Światło, którego nie widać
14. Koontz Dean- Wizja
15. Zborowski Zbigniew- Pąki lodowych róż
16. Capella Anthony- Lody dla królowej
17. Harrison Kathryn- Tysiąc drzewek pomarańczowych
18. King Stephen – Znalezione nie kradzione
19. Mirek Krystyna – Szczęśliwy dom
20. Tyl Aleksandra-Magiczne lato
21. Lang Adam – Klucze
22. Riess Curt – Naziści schodzą do podziemia
23. Rhodes Richard –Mistrzowie śmierci
24. Waszut Sabina – W obcym domu
25. Czarnecka Renata – Madonny z Bari
26. Walczak-Chojecka Agnieszka – Włoska symfonia
27. Mossakowski Paweł – Po drugiej stronie ściany
28. Child Lee – Jack Reacher podejrzany
29. Jungersten Christian – Znikasz
30. Nesbo Jo – Krew na śniegu
31. Lyndsey Anna – Dziewczyna w ciemności
32. Beck Glenn – Agenda 21Mia
33. Clancy Tom – Wektor Zagrożenia
34. Walton Jo – Podwójne życie Pat
35. Roberts Nora – Święta i śmierć
36. Akunin Boris – Kochanka śmierci
37. Wilczynski Przemysław – Malarz obłędu
38. Bonek Tomasz – Lubiąż klasztor mrocznych tajemnic
39. Finkel Michael – Złodziej tożsamości
40. Milcke Mikołaj – Różowe kartoteki
41. Lemberg Mateusz - Mennica
42. Kwiatkowska Katarzyna –Zbrodnia w szkarłacie
43. Gabaldon Diana – Tchnienie śniegu i popiołu
44. Jaszczuk Paweł – Na skraju nocy
45. Czerwińska-Buczek Małgorzata – Powstańcy 44
46. Archer Jeffrey – Potężniejszy od miecza
47. Adamczewski Leszek – Zejście do piekła
48. Żamejć Joanna – Nawrócenie wiedzmy
49. Koontz Dean – Niewinność
50. Schróm Oliver – Cicha pomo0c dla nazistów
51. Kerr Peter – Incydent na Kanarach
52. Bednarek Adrian – Proces diabła
53. Sakowicz Anna – Szepty dzieciństwa
54. May Iris – Dzieci Gosi
55. Krakowiak-Kondracka Agnieszka –Cudze jabłka
56. Samak Gregory – Księga życia
57. Chutnik Sylwia –Jolanta
58. Masterton Graham – Dynastia
59. Koprowski Marek – Kobiety kresowe
60. Amado Jorge – Gabriela, goździki i cynamon
61. Szejnert M.- My właściciele Teksasu
62. Musierowicz M.- Opium w rosole
63. Chaucer G.- Three Tales about Marriage
64. Auster P.- Lulu na moście
65. Geiger J.- Ten trzeci. Kto ratuje nam życie w sytuacjach ostatecznego zagrożenia
66. Muirden J.- 100 great brits
67. Stevenson R.L.- Everyman’s poetry
68. Meyer D.- Trzynascie godzin
69. Kołakowski L.- Bergson
70. McMahon K.- The rose of sebastopol
71. Appleyard D.- Every good woman deserves a lover
72. Nwamana I.- Stadion. Diabelskie igrzyska
73. Sapphire- Black wings & blind angels
74. Faleiro S.- Slicznotka
75. Arnold T.- 33 dni prawdy
76. Spychalska-Granica B.- Niespodzianka na 6 liter
77. Bianka M.- Marysia i przyjaciółki
78. The children hours
79. Dean D.- confessions of a falling woman
80. Silas S.-12 Days
81. Hiaasen C.-Słodycz zemsty
82. Jadowska A.-Wszystko zostaje w rodzinie
83. Pineiro C. –Czwartkowe wdowy
84. Kowalczuk H.-Dwórka królowej
85. Mróz R.-Ekspozycja
86. Walczak-Chojecka A.-Dziewczyna z Ajutthai
87. Young S.-Plaga samobójców program cz.1
88. Fowler A.-Tropikalne piekło
89. Łątka J.-Sulejman II wspaniały
90. Axelsson A.-Ja nie jestem Miriam
91. Quinn K.-Kochanica Cesarza
92. Pruska A.-Literat
93. Haber O.-Wyklęci
94. Lichtblau E.-Sąsiedzi Naziści
95. Berg E.-Zdarzyla się miłość
96. Czupryńska S.-Ta druga, słodka i ostra
97. Lewis S.-Gorycz szczęścia
98. Wolff I.-Niewybaczalne
99. Żółcińska W.-Najdroższa
100. Żytkowiak I.-Tam gdzie twój dom
101. Szlachetko P.-Ballada o kuternogach
102. Real J .-Loty w ciszy
103. Cielecki P.-Zasypianie
104. Murgia M.-Accabadora
105. Czarkowska I.-Zdrada pachnie pomarańcami
106. Kalicka M i Zawadzki Z .-Tutto bene
107. Mayle P.-Marsylski szwindel
108. Grisham J.-Calico Joe
109. Heller J.-Szczęsliwe gwiazdy
110. Hanasz P.-W miłości i na wojnie
111. Donohue M.-Przepis życia
112. Bivald K.-Księgarnia spełnionych marzeń
113. Grisham J.-Aktywista
114. Bradbury L.-Wsród celebrytów
115. Chapman M.-Dziewczynka bez imienia
116. Krzywiec A.-Kolebka
117. Halder B.-Zapiski hinduskiej służącej
118.

Dla dzieci i młodzieży:
1. Cichoń W.- Gdzie jesteś cukierku?
2. Cichoń W.- Popraw się, cukierku!
3. Jacewicz B.- Bajkowy słownik uczuć i wartości
4. Kinney J. – Dziennik cwaniaczka droga przez mękę
5. Joly F. – Lena świętuje urodziny
6. Joly F. – Lena braciszek na piątkę
7. Hammerle S. – Zosia idzie do dentysty
8. Hammerle S. – Maja idzie do szpitala
9. Hammerle S. – Ania i maksi da dl lekarza
10. Hammerle S. – Hania idzie do przedszkola
11. Schneider L. – Zuzia idzie na bal przebierańców
12. Schneider L. – Zuzi rusza się ząb
13. Anna &Elsa magia i wspomnienia
14. Mia i ja witaj w centropii
15. Przysłowia polskie
16. Łącka Hanna – Jak pies z kotem
17. Jej wysokość Zosia
18. Dobre maniery w domu na przyjęciu w szkole
19. Dobre wychowanie wierszem
20. Barbie w świecie mody
21. Barbie rockowa księżniczka
22. Stanecka Z. – Basia i remont

ZAKUPIONO Z DOTACJI ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH BIBLIOTEKI NARODOWEJ
„Zakup nowości wydawniczych do Bibliotek"

Nowości wydawnicze październik 2015.

Dla dorosłych
1. Jeffrey A.- Kołczan pełen strzał
2. Prokop M.- Longin. Tu byłem
3. Olejnik A.- Zabłądziłam
4. Glukhovsky D.- Witajcie w Rosji
5. Jagielski W.- Wszystkie wojny Lary
6. Jeffrey A.- Fałszywe wrażenie
7. Szmidt R.J.- Otchłań
8. Kamińska A.- Simona
9. Jeffrey A.- Ale to nie wszystko
10. Wilczyńska K.- Ta druga
11. Krajewski M.- Arena Szczurów
12. Masterton G.- Anioł Jessiki
13. Lemaitre P.- Koronkowa rbota
14. Dobbs M. -House of cards. Ograć króla
15. Martin G.R.R.- Wieża asów
16. Terakowska D.- Samotność Bogów
17. Majewski Sz.- Życie po życiu
18. Chutnik S.- Jolanta
19. Malanowska K.- Mgła
20. Cast Pc. i K.- Upadek Kalony
21. Lehtolainen L.- Gdzie się podziały dziewczęta?
22. Lichtblau E.- Sąsiedzi naziści
23. Kuhn K.- Zimowy morderca
24. James E.- Grey
25. Golden A.- Wyznania gejszy
26. Sasson J.- Łzy księżniczki
27. Ulatowska M. i 1 i.- Pokój dla artysty
28. Saberi R.- Między światami. Moje życie i niewola w Iranie
29. Jackson J.- Historia pewnej miłości
30. Szepielak A.J.- Znów nadejdzie świt
31. Ryan K.- Jesteś zagadką
32.Eriksson K.- Czarne kłamstwa, czerwona krew
33. Cherezińska E.- Turniej cieni
34. Jansson A.- Czarny motyl
35. Dobbs M.- House of cards
36. Riley L.- Tajemnice zamku
37. Szczęsna A.- Jutr pachnie cynamonem
38. Gałgańska H.- Włoska podróż
39. Krawczyk A.- Jezioro szczęścia
40. Hill L.- Aminata. Siła miłości
41. Kołakowska A.- We dnie, w nocy
42. Sawicka M.- Dobrze, że jesteś
43. Pytlak D.- Medalion szczęścia

Dla dzieci i młodzieży
1. Jędrzejewska-Wróbel R.- Maleńkie królestwo królewny Aurelki
2. To jest super! 70 pomysłow na naukę przez zabawę
3. Nowe bajki o niesfornych zwierzątkach
4. Bajkowa kraina
5. Bajki bajeczki
6. Bajki o niesfornych zwierzątkach
7. Suchar A.- Czerwony kapturek
8. Suchar A.- Jaś i Małgosia
9. Suchar A.- Kopciuszek
10. Suchar A.- Śpiąca królewna

ZAKUPIONO Z DOTACJI ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH BIBLIOTEKI NARODOWEJ
„Zakup nowości wydawniczych do Bibliotek"

Więcej artykułów…

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim.

Projekt: Spotkajmy się w bibliotece.

Wystawa "Obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski".

Spotkanie "Zdrowe herbaty - tradycja z dziada pradziada".

Wystawa prac konkursowych.

Bookcrossing.

Bezpłatne konsultacje dla Seniorów.

IBUK LIBRA - Czytaj gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

Fundacja Orange.

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Do góry