Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku i Gminna Biblioteka Publiczna im Adama Mickiewicza serdeczenie zapraszają na spotkanie z dr hab. Danutą Witkowską z Uniwersytetu Opolskiego na wykład pt.: "Skutki zdrowotne covidu" dnia 7 lutego (wtorek) godz. 16.00 w bibliotece. Wstęp wolny!
Dnia 2 lutego FILIA W GÓRAŻDŻACH CZYNNA OD 12.00 DO 18.00
Dnia 4 lutego (SOBOTA) od 10.00 do 14.00 serdecznie zapraszamy do filii bibliotecznej w Kamieniu Śląskim i w poniedziałek 6 lutego filia czynna od 9:00 - 14:00
W dniu 28 stycznia 2023r. na hali B. i Z. Blautów podczas wspólnego grania WOŚP w gminie Gogolin nasza biblioteka przygotowała zaczytane stoisko, gdzie można było zrelaksować się z książką na leżaczkach.
Dla dzieci dostępne były klocki do budowania, kolorowanki, łamigłówki oraz gry planszowe na stoliczkach. Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci działającego w naszej bibliotece, również włączyli się w akcję pomagania i na bibliotecznym stoisku czytały książki młodszym czytelnikom.
Na stoisku z książkami, przygotowanym z darów książkowych można było za cegiełkę do puszki wybrać sobie książkę z wszystkich dostępnych tam egzemplarzy.
Dziękujemy bardzo, że i tym razem byliście z nami, i że wspólnie mogliśmy zagrać w „Zaczytaną Orkiestrę” podczas 31 Finału WOŚP!!! Dziękujemy i do zobaczenia w bibliotece!!!
W piątkowe (27.01) popołudnie w Bibliotece rozpoczęło wielkie, wspólne granie w gminie Gogolin z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. ❤️❤️❤️🥳🥳🥳Rozpoczęliśmy o godz. 17.00 wykładem Pani Aliny Sygidus na temat „Jak zachować piękno na długie lata”. Można było się dowiedzieć, co robić by nasza skóra i ciało pozostawało młode i piękne. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się słodki stoliczek, na którym za ofiarowanie cegiełki na WOŚP można było nabyć kawę i pyszne ciasto upieczone przez pracowników biblioteki. 🍡🥧🍰🎂 Czytelnia biblioteki zamieniała się w salon kosmetyczny, gdzie uczestnicy spotkania mogli zrobić sobie makijaż bądź zabieg na brwi. 🪞🎨🌸🌺💄💋Z wypożyczalni z kolei można było zabrać ze sobą książkę ze stoiska przygotowanego z darów książkowych📚📚📚📖, a na najmłodszych czekał kącik czytelniczy gdzie wolontariusze odbywający wolontariat w bibliotece zadbali o to, by dzieci dobrze się bawiły. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, który byli dzisiaj z nami i tak chętnie wspomogli to wspaniałe dzieło jakim jest WOŚP. 😍🥰😘🥳🥰😘
Dnia 26 stycznia odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie klubowiczek DKK w Gogolinie
Omawiano biografie: Królowej Elżbiety II - Andrew Marr „Prawdziwa królowa. Elżbieta II, jakiej nie znamy” i księżnej Diany Iwony Kienzler „Księżna Diana, miłość, zdrada, samotność”.
Serdecznie zapraszamy do biblioteki w piątek 27 stycznia godz. 17.00. Będzie słodki poczęstunek, można zakupić "Książkę za cegiełkę" www.facebook.com
Pani Alina Sygidus - kosmetyczka opowie: co nie co jak nie dać sie czasowi🤸 i zachować młody wygląd na dłużej ⌛. Będzie też prezentować tajniki makijażu i stylizacji brwi 💄
Serdecznie zapraszamy na spotkanie klubowiczek DKK w Gogolinie 26 stycznia (czwartek) godz. 12.00 w bibliotece. Omawiać będziemy książki: Andrew Marr „Prawdziwa królowa. Elżbieta II, jakiej nie znamy”, Iwona Kienzler „Księżna Diana, miłość, zdrada, samotność”.
Wielkimi krokami zbliża się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasłem tegorocznego finału jest "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!",
a zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnych urządzeń do walki z sepsą.
Zapraszamy do udziału w Wielkim Finale oraz imprezach towarzyszących na terenie Gminy Gogolin!
Już 27 stycznia serdecznie zapraszamy do biblioteki godz.17.00
Gogolin to gmina dobra do życia! Dziennikarze Dzień Dobry TVN odwiedzili nas z kamerami, szukając odpowiedzi na pytanie: co sprawia, że to właśnie w naszej gminie żyje się najlepiej w Polsce.
Dnia 11 stycznia odbyło się spotkanie z dr Ewą Lisowską - archeologiem Uniwersytetu Wrocławskiego pt.: "Słowianie na Śląsku we wczesnym średniowieczu" dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
W dniu 6 stycznia 2023r. podczas Inauguracji obchodów 800-lecia Gogolina, dyrektor biblioteki w Gogolinie Ewa Wiora odebrała z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Czoka uchwałę o nadaniu imienia Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie. Biblioteka otrzymała nazwę: Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Gogolinie.
To wydarzenie otwiera nowy rozdział w działalności biblioteki. To dla nas wielki zaszczyt, duma, a także ogromna radość z tego, że nie jesteśmy już bezimienni, a będziemy nosić imię tak wspaniałego wieszcza narodowego jakim jest Adam Mickiewicz.
Składamy serdeczne podziękowania Radzie Miejskiej w Gogolinie za uchwalenie tej uchwały oraz Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala za tak wspaniałą inicjatywę.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z dr Ewą Lisowską - archeologiem Uniwersytetu Wrocławskiego pt.: "Słowianie na Śląsku we wczesnym średniowieczu" 11 stycznia (środa) o godz. 16 00 w sali Centrum Przesiadkowego.
Dyskusyjne Kluby Książki w Gogolinie, Choruli i Kamieniu Śląskim wzięły udział w konkursie pt. „Licz się z tytułem”, zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu, w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, w którym zdobyły WYRÓŻNIENIE. Dziś Pan Łukasz Brudnik - Instruktor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu wręczył moderatorom dyplom, nagrody książkowe i upominki. Serdecznie dziękujemy!
Zasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.
Program Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).
Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.