Dnia 18 czerwca br. odbyło się spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki z Małgorzatą Kalicińską autorką książek "Dom na rozlewiskiem", "Powroty nad rozlewiskiem", "Miłość nad rozlewiskiem".

Spotkanie rozpoczęła Pani dyrektor biblioteki Mariola Król, witając zaproszonych gości, a następnie przedstawiając autorkę bestsellerowej trylogii "Dom nad rozlewiskiem", "Powroty nad rozlewiskiem", "Miłość nad rozlewiskiem". Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze. Prowadzone było w formie rozmowy między autorką książek, a dyrektorką biblioteki i zaproszonymi gośćmi. Pani Małgorzata Kalicińska jak sama o sobie mówiła jest kobietą dojrzałą, która jest świetnym przykładem na to że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno. Opowiadała o odczuciach, jakie towarzyszyły jej gdy po raz pierwszy napisana przez Nią książka weszła do księgarń. Komentarze, dotyczące przeszłości jak i przyszłości bardzo napawały optymizmem i nadzieją że po burzy zawsze wychodzi słońce. Radość można czerpać ze wszystkiego, trzeba tylko pozwolić sobie wyjść ze swojej skorupy. Wpuścić przyjaciół lub kogokolwiek i przestać płakać. Popularność rozlewisko zawdzięcza przede wszystkim prostocie słowa. Czytelnik wnika do świata bohaterów, żyje życiem bohaterów. Uświadamia sobie, iż los dostarcza nam tak wielu niespodzianek i dzięki rozlewisku wielu czytelników nie lęka się podejmowania wielu decyzji. Każdy jest kowalem własnego losu, trzeba tylko kuć dopóty można. Zamykać pewne karty i otwierać nowe. Małgorzata Kalicińska kobieta optymistyczna, mądra, otwarta na drugiego człowieka, dzięki jej książkom wielu czytelników odmieniło swoje życie ( tak mówili zaproszeni czytelnicy). Wśród wielu zadawanych pytań dotyczących prawdziwości bohaterów, dzieciństwa, rodziny pisarki, padło także pytanie dotyczące planów pisarskich na przyszłość. Autorka zdradziła, iż tematem kolejnej książki mają być lata dziecinne w czasach PRL-u. Nie mogło zabraknąć, także zapytania o dalsze losy bohaterów sagi mazurskiej. Pisarka nie zamknęła trylogii lecz na chwilę obecną nie przewiduje dalszego ciągu. Rozlewisko ma teraz żyć własnym życiem- mówi autorka.

Zaproszeni czytelnicy byli bardzo usatysfakcjonowani przebiegiem i treścią spotkania. Na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcia oraz poproszono o autograf na zakupionych książkach.

 

 


 

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Legimi

Książkomat

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony