Biblioteka
01.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/01.jpg
02.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/02.jpg
03.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/03.jpg
04.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/04.jpg
![]() |
Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Gogolinie ul. Plac Dworcowy 2 NIP 755-17-65-937 tel. +48 77 4666226 |
Godziny otwarcia |
Poniedziałek 8.00 – 16.00 Wtorek 9.00 – 16.00 Środa 10.00 – 18.00 Czwartek 9.00 – 16.00 Piątek 8.00 – 16.00 sobota: nieczynne
|
Szanowni Państwo,
W tym roku serwis edukacyjny Dyktanda.pl po raz kolejny organizuje ogólnopolskie dyktando z okazji Dnia Kobiet.
Głównym celem naszej akcji oraz ogólnych działań serwisu jest promowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, rozwijanie umiejętności językowych poprzez popularyzację wiedzy o języku polskim oraz doskonalenie sprawności w posługiwaniu się językiem polskim.
Poszukujesz źródła inspiracji, jak możesz jeszcze bardziej umilić sobie, mamie, siostrze lub przyjaciółce Dzień Kobiet?
Już 8 marca możesz otrzymać kartę podarunkową do wykorzystania na dowolne zakupy na najpopularniejszej platformie zakupowej w Polsce.
Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl przygotował specjalne wyzwanie na święto kobiet. Zabawa polegająca na uzupełnieniu specjalnego dyktanda ortograficznego, które zostanie zorganizowane w Dniu Kobiet!
Jeśli uwielbiasz wyzwania, chcesz wykazać się znajomością ortografii, a przy okazji poczuć dreszczyk emocji uciekającego czasu i świetnie się bawić, serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!
Dyktando będzie można rozwiązać online 8 marca 2022 r. w godzinach 18:00-19:00.
Nagroda główna to karta podarunkowa, której wartość to 100,00 zł do wykorzystania na platformie zakupowej Allegro.pl, gdzie można znaleźć dosłownie wszystko.
Ty zdecydujesz, co zrobisz z wygraną.
Szczegóły konkursu, a także link służący do zapisania się na Dyktando na Dzień Kobiet znajduje się na stronie: dyktanda.pl
Powodzenia!
Poniżej znajdziesz porady, które pomogą Ci w przygotowaniu się do napisania dyktanda:
1. Powtórz podstawy ortografii - zawsze warto przypomnieć sobie podstawowe zasady pisowni wyrazów, takich jak zasada „ż”, „rz”, „ó”, „u”, „ch” i „h”, czy poprawne stosowanie znaków interpunkcyjnych.
2. Zapoznaj się z tematyką dyktanda - jeśli znasz temat dyktanda, to zwiększa to Twoje szanse na poprawne napisanie większej liczby wyrazów.
3. Ćwicz słuchanie oraz pisanie - warto regularnie słuchać i zapisywać krótkie fragmenty tekstu, aby poprawić swoje umiejętności słuchania i pisania.
4. Przepisz fragmenty tekstów - warto przepisywać fragmenty różnych tekstów, aby poprawić swoją szybkość i dokładność pisania.
5. Korzystaj z materiałów edukacyjnych - istnieje wiele materiałów edukacyjnych online, takich jak strony internetowe lub aplikacje mobilne, które oferują dyktanda do ćwiczeń.
6. Ćwicz w grupie - warto spotkać się z grupą osób i razem ćwiczyć słuchanie oraz pisanie. Możecie wzajemnie się poprawiać, a także uczyć od siebie nawzajem.
Pamiętaj, że regularne ćwiczenia i powtórki są kluczem do poprawy umiejętności pisania dyktand. 😊
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU😊
Odwiedza nas 294 gości oraz 0 użytkowników.
Zasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.
Program Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).
Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.