Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza                   w Gogolinie

Czwartek 9.00 – 16.00

Pi─ůtek 8.00 – 16.00

sobota: nieczynne

Administratorem Państwa danych osobowych jest Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Gogolinie, Plac Dworcowy 2, 47-320 Gogolin.

Kontakt z naszym IOD: : iod@biblioteka-gogolin.pl

Wszelkie szczegó┼éowe informacje na temat przetwarzani danych w naszej placówce znajdziecie Pa┼ästwo na stronie internetowej: Wi─Öcej informacj na temat przetwarzania danych osobowych - RODO

13 czerwca bibliotek─Ö odwiedzili uczniowie klasy IVa z PSP nr 3 w Gogolinie.Dzieci odby┼éy podró┼╝ po dzia┼éach i zak─ůtkach ksi─ů┼╝nicy oraz dowiedzia┼éy si─Ö jak dzia┼éa nasza placówka. Pani dyrektor Ewa Wiora przedstawi┼éa prezentacj─Ö multimedialn─ů, dzi─Öki której uczniowie nie tylko poznali zasady dzia┼éania bibliotecznego katalogu internetowego, aplikacji, czy strony internetowej, ale tak┼╝e dowiedzieli si─Ö o szeregach dzia┼éa┼ä prowadzonych przez nasz─ů placówk─Ö. Serdecznie dzi─Ökujemy za odwiedziny oraz aktywny udzia┼é w spotkaniu. Do zobaczenia w bibliotece!

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Go┼Ťcimy

Odwiedza nas 145 go┼Ťci oraz 0 u┼╝ytkownik├│w.

IBUK LIBRA

Legimi

Ksi─ů┼╝komat

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypo┼╝yczalni ACADEMICA.

Zbi├│rka ksi─ů┼╝ek "Zaczytani".

Ksi─ů┼╝ki z Caritasu

Nowo┼Ťci wydawnicze

polska_biblioteka_internetowaZasadniczym celem powo┼éania PBI jest wyrównanie szans dost─Öpu do ró┼╝norodnych publikacji wydanych dotychczas w j─Özyku polskim osobom pochodz─ůcym z ma┼éych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od o┼Ťrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z ┼é─ůczem do Internetu mo┼╝e by─ç jedyn─ů szans─ů kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.

biblioteka_plusProgram Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdro┼╝enie programu Biblioteka+ zosta┼éo powierzone Instytutowi Ksi─ů┼╝ki. Program to odpowied┼║ na potrzeb─Ö radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. G┼éównymi beneficjentami programu s─ů gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzgl─Ödnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz ma┼éych gmin miejskich (do 15 tysi─Öcy mieszka┼äców).

biblioteka_narodowaBiblioteka Narodowa, podleg┼éa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centraln─ů bibliotek─ů pa┼ästwa i jedn─ů z najwa┼╝niejszych narodowych instytucji kultury. Dzia┼éa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wype┼éniaj─ůc zadania du┼╝ej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem g┼éównym archiwum pi┼Ťmiennictwa narodowego i krajowym o┼Ťrodkiem informacji bibliograficznej o ksi─ů┼╝ce, znacz─ůc─ů placówk─ů naukow─ů, a tak┼╝e wa┼╝nym o┼Ťrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.

Pocz─ůtek strony