Dyskusyjny Klub Książki

Tematem omawianym było mądre wychowanie, które prowadzi do szczęścia jednostki w oparciu o książki Ewy Woydyłło. Pisarka, psycholog otrzymała wiele odznaczeń za osiągnięcia w dziedzinie terapii i profilaktyki uzależnień. Ewa Woydyłło-Osiatyńska jest doktorem psychologii, od lat zajmuje się leczeniem uzależnień jako psychoterapeutka w Ośrodku Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jej dziełem jest rozpowszechnienie w Polsce leczenia według tzw. modelu Minnesota, opartego na filozofii Anonimowych Alkoholików.

Klubowiczki dyskutowały jak wychowywać dzieci aby w przyszłości nie musiały borykać się z problemami, które nie muszą wystąpić, a także uzależnieniami niszczącymi człowieka. Każda miała własne doświadczenia w tym zakresie oraz wiedzę zaczerpniętą z książek pisarki. Jak wspólnie wszystkie uznały nie ma recepty na szczęście lecz zawsze można sobie i bliskim pomóc aby być zadowolonym z życia.

Dnia 13 lutego o godzinie 16.30 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tradycyjnie rozpoczęła moderator klubu witając wszystkich serdecznie, a szczególnie nową członkinie klubu Kornelię.

Powieść "Cukiernia pod Amorem" podzieliła członków klubu. Jedne Panie były zachwycone tematem, akcją, sposobem pisania, drugie natomiast mówiły że książka je zanudziła, ciągnęła się itp. Przeczytały tylko tom pierwszy i już nie chciały drugiego. Biorąc pod uwagę opinię wszystkich Klubowiczek całą trylogię pisarki oceniono na 6 (w skali do 10). Na spotkaniu omawiano również inne książki Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk. Paniom, którym nie przypadła do gustu "Cukiernia pod Amorem" podoba się twórczość pisarki. Pochlebne opinie zebrały takie powieści jak: "Mariola gdzie moje krople", "110 ulic", "Niebieskie nitki".

27 września odbyło się cykliczne spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Gogolinie. Tematem spotkania była książka "Zielony trabant" Klubowiczki wyjątkowo były zgodne co do oceny książki. Wszystkie dały ocenę 10. Dwie siostry otrzymały w spadku hotel. Lilka jedna z głównych bohaterek chce oderwać się od obecnego życia i pragnie przy pomocy swojej przyjaciółki poprowadzić interes. Kobiety nie wiedzą jednak z jakimi kłopotami będą musiały się zmierzyć. Despotyczna, rozkapryszona matka, goście hotelowi, gangsterzy, była zarządczyni, to tylko początek. Wszystkie elementy książki podparte szczyptą humoru i sarkazmu sprawiły, iż klubowiczkom bardzo się przeczytana pozycja.

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki za pośrednictwem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu 08 czerwca gościliśmy Panią Barbarę Kosmowską cenioną autorkę powieści, słuchowisk dla dorosłych i młodzieży. Pisarka debiutowała już w liceum, publikując wiersze w czasopiśmie "Na przełaj".

Spotkanie tradycyjnie otworzyła moderator klubu Dyrektor Ewa Bury.

Omawianą książką była "W ogrodzie Mirandy" Katarzyny Krenz. Powieść jest debiutem literackim autorki i w ocenie klubowiczek z DKK debiutem w najlepszym wydaniu.

Młoda prawniczka Miranda robi oszałamiającą karierę w Anglii ale gdy zachodzi w niechcianą ciążę natychmiast ląduje na ulicy. Traci wszystko dom, samochód, a przede wszystkim przyjaciół. Kłopoty głównej bohaterki paradoksalnie są początkiem nowej drogi życiowej, a nieplanowana ciąża staje się źródłem wewnętrznej siły i prawdziwym szczęściem. Całe życie kobiety zostało przewartościowane.

14 kwietnia na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Fili w Malni klubowiczki gogolińskiego klubu uczestniczyły w spotkaniu z pisarką Panią Martą Fox. Autorką książek dla młodzieży i dorosłych. Laureatką wielu głównych nagród w ogólnopolskich konkursach literackich. Powieści pisarki od lat cieszą się nieustającą akceptacją czytelników.

Pani Marta Fox wspominała początki swojej twórczości, rozszyfrowała niektóre postacie ze swoich książek, wyjaśniła w jaki sposób znajduje tematy do swoich powieści. Czytelnicy zadawali mnóstwo pytań, na które pisarka odpowiadała szczerze i wyczerpująco. Całe spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. W ostatniej części spotkania autorka podpisywała książki i pozowała do zdjęć.

Przedstawiamy film poświęcony działalności Dyskusyjnych Klubów Książki. Prezentacja została przygotowana z okazji Zlotu Ludzi Książki, który odbył się 15 września 2008 w Teatrze Wielkim w Warszawie.

W środę 29 marca w czytelni GBP w Gogolinie odbyło się cykliczne spotkanie DKK. Omawiano dwie książki Joanny Chmielewskiej. Klubowiczki powróciły do powieści, bowiem twórczość pisarki fascynowała je dawno. "Byczki w pomidorach" to nowa pozycja ze starymi bohaterami Joanną i Alicją. Zaprzyjaźniona ze sobą grupa przyjaciół wspólnie spędza czas na jedzeniu i piciu kawy. Pewnego dnia ginie jeden z bywalców domu Wodolej. Poszukiwania prowadzone są bardzo niemrawo. W miarę rozwoju akcji wzrasta też ilość zjedzonej żywności oraz wypitej kawy. Książka lekka lecz nie zachwyciła klubowiczki. W ocenie przyjętej przez klub zdecydowano przyznać 4. Kolejną pozycją omawianą na spotkaniu był "Lesio" pełen humoru, nieszczęśliwy człowieczek, któremu życie piętrzyło problemy i ciągle spóźniał się do pracy. Przeżywał koszmary w związku z taką sytuacją więc zaplanował pozbycie się kobiety pilnującej przychodzenia do pracy w agencji. Lesio jak magnez przyciągał sytuacje, powodujące kłopoty. Paniom podobnie jak w poprzedniej powieści podobał się "Lesio" lecz jak i poprzedniczka dostał 4. Joanna Chmielewska świetna pisarka ale jak stwierdziły czytelniczki chyba już "wyrosły z Chmielewskiej".

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, dyskutowano nie tylko o twórczości omawianej pisarki. Każda z Pań miała przygotowaną recenzję ostatnio przeczytanej książki, którą odczytała. Recenzję zebrano i umieszczono na stronie DKK.

Dnia 16.03.2011 r. w czytelni Gminnej Publicznej Biblioteki w Gogolinie odbyło się spotkanie autorskie z Panem Leszkiem Szczasnym, politologiem, filozofem, fotografem, a przede wszystkim niezależnym globtroterem.

Pokaz był barwnym zapisem podróży przez Turcję. Na kartach fotografii autor dokumentował miesięczną wyprawę, ukazując różnice kulturowe w rytmach codziennego życia. Zobaczyliśmy kolorowe krajobrazy górskie, miasta skalne, meczetowe obyczaje, dywany, zwyczaj parzenia herbaty, eksponowanie flagi państwowej, kolorowe chusty tureckich kobiet, itd. Ponadto GBP zakupiła książki podróżnika pt. "Świat na wyciągnięcie ręki".

Serdecznie zapraszamy do lektury.

18 lutego 2011 r. w GBP w Gogolinie odbyło się cykliczne spotkanie DKK. Tym razem na spotkaniu były wszystkie uczestniczki klubu. Na początku Pani Dyrektor powitała wszystkie Panie, a następnie przystąpiono do omówienia książek. W pierwszej kolejności omawiano książkę pt. "Piąte dziecko". Książka niesamowita, przedstawia historie jak bajkowe życie szybko może rozsypać się w drobny mak. Przysłowiowe piąte dziecko pojawiające się w rodzinie zmienia wszystko, wystawia na najcięższe próby wszystkich członków. Pod wpływem powieści wywiązała się dyskusja między klubowiczkami, o tym czy mamy prawo poświęcać innych członków rodziny na rzecz jednego dziecka. Na jakie ciężkie próby wystawia nas życie i nigdy nie wiadomo czy w danej chwili robimy dobrze. Dopiero życie weryfikuje nasze decyzje. Podobny temat został poruszony omawiając drugą autorkę powieści "Przystupa" oraz "Pudełko ze szpilkami". W obu powieściach główne bohaterki to dziewczyny z małych miast. Z wielkimi trudnościami radzą sobie w tzw. wielkim świecie.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 302 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Legimi

Książkomat

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony