Dyskusyjny Klub Książki

18 września br. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Gogolinie. Pierwszą pozycją była „Ptaszyna” ona też wzbudziła w klubowiczkach najwięcej emocji.

Powieść Dezso Kosztolanyi choć jest książką napisaną w 1922 r. to przesłanie jest ponadczasowe. Zgromadzone czytelniczki starały się zrozumieć postępowanie głównych bohaterów książki, jednakże jedynym argumentem jaki przychodził do głowy było dobrze usprawiedliwione kłamstwo w imię poprawności społecznej i dobra drugiej osoby. Powieść „Ptaszyna” została również wybrana przez klubowiczki do konkursu ogłoszonego przez Instytut Książki pt. DWA BRATANKI. Kolejną książką omawianą była „Dom, którego nie było”- Doroty Schrammek. Na początku klubowiczka Jolanta Zakrawacz przedstawiła krótką notę biograficzną autorki. Następnie klubowiczka Irena przypomniała treść powieści. Panie, które nie zdążyły przeczytać książki zostały zachęcone do zapoznania się z tą inspirującą i dającą do myślenia powieścią. Zakończenie spotkania to również ustalenie następnej książki do omówienia. Po burzliwej naradzie ustalono dość nietypowo, że każda z klubowiczek przeczyta dowolnie wybraną przez siebie książkę i omówi ją na następnym posiedzeniu, zachęcając tym samym inne panie do jej przeczytania.

24 maja br. w filii bibliotecznej w Kamieniu Śląskim odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel, autorką bestsellerowych książek, między innymi serii "Malownicze" i "Uroczysko", chętnie wypożyczanych i czytanych w gogolińskiej bibliotece.Spotkanie rozpoczęła moderator Dyskusyjnego Klubu Książki w Kamieniu Śląskim Irena Pawlyta witając wszystkich serdecznie. Przez blisko półtorej godziny toczyła się żywa dyskusja o pisaniu, marzeniach, planach wydawniczych, twórczych inspiracjach oraz o bohaterach literackich książek Magdaleny Kordel.Autorskie spotkanie w Kamieniu Śląskim przebiegło w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Czytelniczkom trudno było pożegnać pisarkę, która na zakończenie podpisywała książki oraz pozowała do pamiątkowych fotografii.Spotkanie zostało zorganizowane przez Dyskusyjny Klub Książki - sfinansowane przez Instytut Książki i Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu.Magdalena Kordel razem z mężem i dwójką dzieci mieszka w Otwocku i kiedy tylko może ucieka w Sudety, bo marzy się jej pensjonat, który choć jeszcze jest w marzeniach ma już swoją nazwę „Miłomi”. Zadebiutowała powieścią pt „48 tygodni” w 2005 r. przenosząc czytelników w życie Nataszy, jej męża Sebastiana i córki Gosi. Kolejne powieści to: „Uroczysko”, „Sezon na cuda”, „Okno z widokiem”, „Anioł do wynajęcia”, „Wino z Malwiną”, „Wymarzony dom”, „Wymarzony czas”, „Tajemnica bzów”, „Nadzieje i marzenia” i inne. W powieściach pisarki znajdziemy uśmiech, wzruszenie, poczucie sensu dążenia do marzeń, nutkę tajemnicy, nostalgiczną podróż w malownicze zakątki Polski, a przede wszystkim będzie to mile spędzony czas. Kto jeszcze nie przeczytał książek pisarki serdecznie zapraszamy, gdyż dobrej książki nie można zastąpić niczym innym.

 

11 kwietnia br. odbyło się spotkanie autorskie z Bogną Ziembicką w filii bibliotecznej w Malni, zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu. Spotkanie zostało sfinansowane przez Instytut Książki i Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

29 marca br. w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z Krystyną Mirek. Autorką bestsellerowych książek najchętniej wypożyczanych i czytanych w gogolińskiej bibliotece.

Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, finansowane przez Instytut Książki i Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.
Krystyna Mirek jest absolwentką polonistyki UJ w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w szkole jako nauczycielka języka polskiego. Obecnie pisarstwo stało się dominującym zajęciem w jej życiu zawodowym. Jak się dowiedzieliśmy na spotkaniu autorka prowadzi również warsztaty racjonalnego zarządzania własnym czasem, a zdobytą wiedzą chętnie dzieli się z innymi kobietami.
Wieczorna uczta literacka w gogolińskiej czytelni zgromadziła liczne grono miłośniczek książek Krystyny Mirek, która chętnie odpowiadała na zadawane przez uczestników pytania. Autorka mówiła o tym jak została pisarką, jak długo się przygotowywała, by zrealizować swoje marzenia, zachęcała czytelniczki by dążyć do ich realizacji. „...– Każdy ma jakiś ukryty talent, trzeba go tylko znaleźć i rozwijać”– stwierdziła, nie czekajmy na realizację swoich marzeń do lepszych czasów, bo one mogą nie nadejść. Krystyna Mirek jest pisarką bardzo pracowitą, systematyczną i pełną pomysłów. „ ...– Piszę codziennie, a nawet podczas podróży na spotkania z czytelnikami – przyznała się autorka. Zawsze notuję fragmenty myśli i pomysłów, które tylko czekają, by je później wykorzystać.”
Autorskie spotkanie napełniło zgromadzone czytelniczki optymizmem i wiarą, że zawsze warto wierzyć w siebie. „Czytelniczki są dla mnie najważniejsze”. Tak na zakończyła spotkanie pisarka. Publiczność podziękowała autorce za przyjazd do Gogolina oraz za twórczość prosząc o więcej. Na koniec Krystyna Mirek podpisywała swoje książki i zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

 

6 marca br. odbyło się spotkanie klubowiczek DKK, na którym Panie omawiały książki: R.Mroza "Behawiorysta" oraz L.Shukri "Jestem żoną szejka".

25 stycznia 2017 r. w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Otworzyła je moderator klubu Ewa Bury witając wszystkie Panie serdecznie. Omawiano: „Tonia”- Iwony Żytkowiak oraz „Korona śniegu i krwi” - Elżbiety Cherezińskiej. Panie, które przeczytały powieść I. Żytkowiak wypowiadały się bardzo pozytywnie o przeczytanej książce. Nie nudząca się akcja, opis życia głównej bohaterki i jej najbliższych to jakby kadry z życia przełożone na karty książki. Tonia chwilami drażniła, zwłaszcza gdy tłumaczyła męża, jednak przez cały czas czytelnik życzy jej szczęścia. Zakończenie książki w ocenie czytelniczek było bardzo emocjonujące -…. Bałam się, że może coś złego się wydarzyć głównej bohaterce, niech w końcu jej się uda, tego pragnęłam… - mówiła jedna z klubowiczek . „Tonia” to książka, która podobała się wszystkim czytelniczkom i jak napisano na książce „wywraca życie do góry nogami” to okazało się prawdą. Tak oceniły zgromadzone panie. Z wielką przyjemnością sięgną po inne książki pisarki. Drugą omawianą pozycją, równie chętnie przyjętą była „Korona śniegu i krwi” – wydana w 2012 r. bestsellerowa powieść E. Cherezińskiej jest powieścią historyczną opisującą Polskę w epoce rozbicia dzielnicowego. „…. To piękna powieść zawierająca mnóstwo faktów, o których nie wiedziałam, a które później sprawdzałam pogłębiając zdobytą w szkole wiedzę. Poznałam osoby wyjątkowe, którym dobro Polski leżało w sercu. Z przyjemnością i ciekawością sięgnęłam po inne książki pisarki….” Tak relacjonowała czytelniczka. Panie, które nie przeczytały powieści, zostały zachęcone do sięgnięcia po książki Elżbiety Cherezińskiej.
Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się pod koniec lutego. Dyskutować będziemy o książkach: R. Mróz „Behawiorysta” oraz Shurki Laila „ Byłam żoną szejka”.

23 maja br. członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki z Gogolina zamieniły czytelnię biblioteki (w której odbywają się cykliczne posiedzenia klubu) na gogoliński park. Spotkanie rozpoczęto w bibliotece. Otworzyła je moderator klubu dyrektor Ewa Bury, następnie wszystkie czytelniczki „uzbrojone” w rowery ruszyły na krótką wycieczkę do Karłubca. Celem była galeria obrazów znajdująca się w kościele Św. Anny i Św. Joachima.Dwa kółka, piękne słońce i przyroda, a przede wszystkim miłe towarzystwo i dużo książek tak wyglądało majowe posiedzenie Dyskusyjnego Klubu Książki.Tematem dyskusji było: „Religia drogowskaz czy przeżytek” na podstawie literatury, malarstwa i filmów. Choć temat poważny i rozmowa toczyła się na poważnie to jednak w miłych okolicznościach przyrody, wesołej i serdecznej atmosferze. Spotkanie zakończono ustaleniem następnej książki poddanej do omówienia, a będą to powieści Katarzyny Bondy. Serdecznie zapraszamy już w drugiej połowie czerwca.

6 kwietnia br. klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki z Gogolina uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Agnieszką Lingas-Łoniewską, które odbyło się w fili bibliotecznej w Malni.Agnieszka Lingas - Łoniewska jest autorką takich książek jak: „Bez przebaczenia” (debiut) TRYLOGIA „Zakręty losu”, „Zakład o miłość”, „Szósty”, „W zapomnieniu”, „Dirty World” (wydana w USA, w 2014 r. ukazała się w Polsce pod tytułem Brudny świat), „W szpilkach od Manolo”, TRYLOGIA „Łatwopalni”, „Przebudzenie”, „Wybaczenie”, „Obrońca nocy”, „Brudny świat”, TRYLOGIA „Szukaj mnie wśród lawendy”. „Zuzanna”, „Zofia”, „Gabriela”, „Skazani na ból”, „Myśli Moje Swobodne” (zbiór wierszy, opowiadań i cytatów).Podczas spotkania pisarka opowiadała o swojej twórczości, procesie pisarskim, planach na przyszłość, życiu zawodowym i prywatnym. Wyczerpująco odpowiadała na zadawane przez czytelniczki pytania. Książki Agnieszki Lingas - Łoniewskiej łączą elementy sensacji i romansu. Są chętnie czytane przez młode, ale również starsze osoby, co świadczy o dobrym piórze pisarki. Jednakże nie tylko książki są dobrą wizytówką pisarki. Agnieszka Lingas-Łoniewska jest miłą i ciepłą osobą, łatwo nawiązującą kontakt z czytelnikami dlatego mile spędziliśmy czas.Spotkanie zorganizowano w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki – program realizowany i finansowany z Instytutu Książki oraz przez Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

9 marca br. w czytelni GBP odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.Marcowe spotkanie poświęcone było polskim pisarkom: Hannie Cygler oraz Agnieszce Lingas-Łoniewskiej.Czytelniczki rozmawiały o wrażeniach jakie pozostawiły w nich przeczytane powieści, poznały twórczość pisarek oraz strony internetowe jakie prowadzą autorki.Burzliwe dyskusje zakończono zaproszeniem na autorskie spotkania z pisarkami. Następną powieścią omawianą przez Klub będzie „Dygot” –J. Małeckiego oraz „Narrenturm” – A. Sapkowskiego. Serdecznie zapraszamy na spotkanie DKK w maju.

24 lutego br. odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.Podczas lutowego spotkania omawiano dwa tematy: powieści fantastyczne oraz twórczość Sylwii Chutnik, a dokładnie dwie powieści „Jolanta”, „Kieszonkowy Atlas Kobiet”.Rozmowy o książkach pozwalają odkryć nowe obszary literackie. Tak też było i tym razem. Pani Liliana barwnie streściła „Malowanego człowieka” Księga I”- Petera V. Bretta oraz „Narrenturm”- Andrzeja Sapkowskiego budząc zainteresowanie ciągiem dalszym. „Odczarowała” tym samym literaturę fantastyczną, do której inne klubowiczki podchodziły z wielkim dystansem.Omawiając „Jolantę” i „Kieszonkowy atlas kobiet” zachęcono do dalszego zgłębiania twórczości Sylwii Chutnik.Serdecznie dziękujemy klubowiczkom za miłe i merytoryczne dyskusje o książkach. Zachęcamy do udziału w następnych spotkaniach klubu. Omawiać będziemy powieści Agnieszki Lingas- Łoniewskiej i Hanny Cygler.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 143 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Legimi

Książkomat

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony