Aktualności

11 grudnia bibliotekarka udała się do uczniów I klasy PSP w Kamieniu Śląskim, gdzie przeczytała fragmenty baśni "Królowa Śniegu" do których dzieci przygotowano zimowe zagadki oraz kolorowanki tematyczne.

W dniu 25 listopada  o godzinie 10.30 odbyło się cykliczne  spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Filii Bibliotecznej w Kamieniu Śląskim. Na spotkaniu omawiano książkę Anny Karpińskiej pt. ,,Jak to się stało'' i ,,Sekretny pokój w Auschwitz'' autorstwa S. Matthewsa.

,,Sekretny pokój w Auschwitz''  To interesująca książka  ,ale  temat trudny i wyzwalający wiele emocji. Książka wciąga czytelnika i zostaje w nim na dłużej. 

,,Jak to się stało'  Książka lekka i przyjemna  czyta się ją szybko. Temat bardzo ciekawy dotyczy zamiany noworodków w szpitalu .Natalia i Urszula z pozoru dwie obce sobie osoby które w dniu narodzin, zostały podmienione w szpitalu  i wieku 40lat przez jeden przypadek  odkrywają te szokująca prawdę z którą będą musiały się zmierzyć.

22 listopada  bibliotekę odwiedziła grupa ,, maluchów'' z Przedszkola w Kamieniu Śląskim. Wizytę połączono z obchodami ,,Dnia Pluszowego Misia'', który przypada na dzień 25.11(sobota).Bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę pt. ,,Miś Tuliś piecze ciasteczka''  ,a za pomocą teatrzyku Kamishibai przeczytała bajkę ,,O siedmiu koźlątkach''. Bibliotekarka opowiedziała również o nieco już zapomnianych misiach : Misiu Uszatku , Misiu Kolargolu , których mogli poznać i usłyszeć przy pomocy laptopa.

9 listopada klubowiczki DKK działającego przy Filii bibliotecznej w Kamieniu Śląskim, udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie na spotkanie autorskie z Edytą Świętek w ramach cyklicznych  spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkania autorskie zawsze są wyjątkowym wydarzeniem zarówno dla czytelników, jak i bibliotekarzy więc z zaciekawieniem słuchałyśmy Pani Edyty gdy opowiadała o początkach swojej pracy, a także o wydarzeniach i miejscach, które inspirują ją do pisania powieści  społeczno-obyczajowych, psychologicznych oraz sag rodzinnych z historią w tle.

Serdecznie zapraszamy do Filii Bibliotecznej w Kamieniu Śląskim na dużą dawkę nowości😍🥰

 

 

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony