Aktualności

Dnia 5 lipca  pani Irena z filii bibliotecznej w Kamionku udała się z wizytą do przedszkola ,,W Ogrodzie", aby poczytać dzieciom książeczki i umilić wakacyjny czas.

Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały wielu bajek tj.: "Micky farmer'', "Mój przyjaciel Panda", "Kicia kocia jeździ na rowerze". Jednak szczególnym zainteresowaniem cieszyły się bajki: "Trzy świnki" i "Pani zamieć"  przedstawione  teatrzykiem Kamishibai.

 

29 kwietnia 2022 r. dzieci i młodzież ze świetlic w Kamieniu Śląskim i Kamionku podczas spotkania integracyjnego z cyklu „Jak powstaje ziemniak?” posadziły ziemniaki na polu obok Domu Spokojnej Starości "św. Barbara"w Kamionku.

Wspólnie z pensjonariuszami DSS wysłuchali ciekawostek opowiedzianych na temat tak popularnego i zdrowego warzywa przez panią Irenę z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie.

28 kwietnia w Przedszkolu ,,W Ogrodzie" w Kamionku odbyła się lekcja biblioteczna dotycząca teatru. Podczas spotkania dzieci wcieliły się w bohaterów wiersza pt: ,,Rzepka" Juliana Tuwima. Przedszkolaki niezwykle aktywnie i radośnie uczestniczyły w tym przedstawieniu. Dzieci poznały również czym jest japoński Papierowy Tatr obrazkowy - Kamishibai oraz wysłuchały bajki pt: ,,Królowa Pszczół". Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za wspaniałą zabawę i zapraszamy Was serdecznie w odwiedziny do biblioteki. Do zobaczenia!

Dnia 3 marca br. dla mieszkańców DSS ,,św. Barbara’’ zorganizowano biblioterapię, na  której czytano opowiadanie wielkopostne napisane przez Siostry Boromeuszki, atakże kilka wierszowanych historyjek poety Jana Brzechwy, które są lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Poza humorem, utwory te uczą i wychowują .

 

 

 

25 lutego (ostatki) w DSS ,,św. Barbara’’ w Kamionku instruktor terapii zajęciowej wraz z bibliotekarką zorganizowały dla mieszkańców biblioterapię, której temat brzmiał: ,,ostatki, śledzik, mięsopusty’’. Uczestnicy spotkania wysłuchali ciekawych wiadomości o okresie od Trzech Króli do środy popielcowej, zwanego dawniej na wsi śląskiej mięsopustem, a obecnie karnawałem. Mieszkańcy podzielili się również swoimi wspomnieniami z tego okresu. Bibliotekarka w czasie biblioterapii korzystała z książki ,,Polska biesiadna''.
A tym czasem na krysztale król śledź zasiadł okazale,
,,No, minęły grzeszne czasy pączków, szynek i kiełbasy,
Bo za śledzia jegomości cały naród ściśle pości.
Są i jaja, i oliwa, a śledź bladą twarzą kiwa.
Kto zaś bardzo użył rad, to ogonek śledzia zjadł".     

J.Mączyńska

 

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 145 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony