Aktualności

9 lipca br. filia biblioteki w Kamionku wspólnie z Terapią Zajęciową zorganizowała dla mieszkańców DSS ,, św. Barbara’’ biblioterapię, na której czytano legendy związane z Kamionkiem  m.in. ,,Legenda o studzience’’. Następnie  nawiązano  luźną dyskusję  na temat legend, bo choć  legendy są nasycone motywami fantastyki i cudowności,  a opowiadania o tych wydarzeniach są przesadzone to jednak zawsze można odnaleźć w nich ziarenko prawdy.

Przedstawia osoby biorące udział z DSS Kamionek

Przedstawia osoby biorące udział z DSS Kamionek

4 czerwca bibliotekarka odwiedziła przedszkole ,,W ogrodzie’’ w Kamionku aby poczytać dzieciom bajki z okazji trwającego Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Wychowanie przez sport i czytanie’’. Przedszkolaki wysłuchały bajek: „Calineczka”, „Kubuś i przyjaciele” oraz „Wzgórze skrzatów”. Na zakończenie zadowolone maluchy podziękowały za odwiedziny.20190604_100626.jpg20190604_100647.jpg20190604_100636.jpg

7 maja wspólnie z Terapią Zajęciową zorganizowano dla mieszkańców DSS  ,,św. Barbara” biblioterapię na, której cofnęliśmy się do korzeni majowych świąt. Korzystając z książki H. Szymanderskiej pt. ,,Polskie tradycje świąteczne” przeczytano mieszkańcom informacje o tym, jak dawniej obchodzono majówkę oraz pochodzeniu i znaczeniu słowa ,,Maj”. W czasie spotkania przeczytano również wiersze: „Trzeci maja”,  ,,Na dzień trzeci maja” aut. Franciszka Karpińskiego. Następnie mieszkańcy wymienili się swoimi wspomnieniami z czasów młodości dotyczących obchodów  1 i 3 maja.

14 maja w ramach współpracy z przedszkolem ,,W ogrodzie” przeprowadzono lekcję biblioteczną ze ,,Starszakami” na temat: „Gdzie mieszkają książki?”Dzieci dowiedziały się o różnorodności książek znajdujących się w bibliotece oraz o losach książki od momentu jej napisania do czasu ułożenia jej na regale bibliotecznym. Spotkanie to połączono z trwającymi  obchodami XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek , więc bibliotekarka przeczytała dzieciom jeszcze opowiadanie Urszuli Kozłowskiej z serii ,,Czytamy razem”, i o przygodach Detektywa Pozytywki aut. Grzegorza Kasdepke.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 284 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony