Aktualności

Z okazji Dnia Bibliotekarza w odbyło się doroczne spotkanie pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie. Spotkanie było okazją do podziękowań, nakreślono również plany na przyszłość. Obecny na spotkaniu burmistrz Joachim Wojtala złożył życzenia i podziękował dyrektor Ewie Bury oraz pracownikom GBP za całoroczną pracę oraz udział w ogólnopolskim Programie Rozwoju Bibliotek, którego celem było wzmocnienie potencjału bibliotek w małych miejscowościach i na wsi.

Społeczność bibliotekarska powiatu krapkowickiego została uhonorowana uroczystym spotkaniem w zamku w Mosznej. Uświetniła go dr hab. Dorota Brzozowska prezentując interpretację "Wesela" S. Wyspiańskiego.

Bibliotekarze otrzymali kwiaty i dyplomy z rąk Pani Wicestarosty Sabiny Gorzukuli-Kotzot. Po części oficjalnej zwiedzano zamek, spacerowano po ogrodach zamkowych. Spotkanie zakończyło się uroczystym obiadem.

Dzień Bibliotekarza jest obchodzony w całej Polsce dnia 8 maja. Po raz pierwszy obchodzony był w 1985 roku. Dzień ten jest symbolem pracy bibliotekarzy i świętem, w którym jest okazja do przedstawienia dokonań i zawodowych osiągnięć społeczeństwa bibliotekarskiego, jak i refleksji o tożsamości bibliotek i ich roli w budowaniu dziedzictwa kulturowego.

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie biblioterapeutyczne pt. "Witaj Wiosno". Uczestników powitano piosenką Skaldów "Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty". Następnie czytano wiersze i historyjki o wiośnie, zorganizowano wiosenną zgaduj - zgadulę, a na koniec wysłuchano jeszcze kilka piosenek o wiośnie.

Spotkanie pt. "Wczoraj to przeszłość, jutro to przyszłość, a dzisiaj to wszystko co mam".Czytano wiersze i opowiadania o prozie życia, a także wysłuchano kilku piosenek. W spotkaniu uczestniczyło 16 osób, które opowiadały o swoich radosnych czy smutnych przeżyciach i włączyły się do śpiewu piosenek

Spotkanie pt.: "Jak przetrwać w temperaturze minus 50 stopni Celsjusza". W pogadance uczestniczyło 18 osób, które wykazały bardzo duże zainteresowanie tym tematem.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 637 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony