Aktualności

W dniu 22.05.2018 roku pani Sonia Strzałek prowadząca terapię zajęciową w DSS ,,Św .Barbara”, zorganizowała warsztaty pt. "Majówka w kolorze biało-czerwonym’’. Na warsztaty zaprosiła dzieci z świetlicy z opiekunem panią Elwirą oraz bibliotekarkę z zaprzyjaźnionej biblioteki. Wszyscy razem zabrali się do robienia flag, kwiatów i łańcuchów w kolorze białym lub czerwonym z okazji obchodów 100- lecia Niepodległości Polski, które miały być wykorzystane do ozdobienia ogrodu podczas tegorocznej majówki. Bibliotekarka przy okazji przypomniała o tym, dlaczego nasza flaga jest biało-czerwona i podała kilka ciekawostek związanych z naszym godłem.

W dniu 13.02.2018 roku dla mieszkańców Domu Spokojnej Starości zorganizowano biblioterapię. Ponieważ na drugi dzień przypadał ,,Popielec" to była okazja, aby porozmawiać o znaczeniu i symbolice środy popielcowej, która rozpoczyna okres ,,Wielkiego Postu”, co też bibliotekarka uczyniła. Uczestnicy biblioterapii wysłuchali także wiadomości o tym, jak wygląda okres ,,Wielkiego Postu ‘’ w innych religiach oraz opowiadania napisanego przez Siostry Boromeuszki pt. ,,Post’’. Mieszkańcy z zainteresowaniem wysłuchali przygotowanych dla nich wiadomości.

W dniu 16.01.2018 roku zorganizowano dla mieszkańców DSS  biblioterapię. Uczestnicy spotkania spośród proponowanych im książek wybrali pozycję K. Michalak pt. ,,Bezdomna’’, więc bibliotekarka z panią Sonią rozpoczęły czytanie. Słuchaczom spodobała się fabuła tej powieści i mogą śledzić dalsze losy bohaterki codziennie, ponieważ książka jest czytana w pozostałe dni przez panią Sonię Strzałek z Terapii Zajęciowej.

W dniu 09.01.2018 r. wspólnie z Terapią Zajęciową zorganizowano dla mieszkańców biblioterapię. Ponieważ trwa okres Karnawału, czyli inaczej zapusty, okresu zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw, który zaczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, to okazja aby porównać starodawne obchody karnawałowe ze współczesnymi. Bibliotekarka przeczytała mieszkańcom, jak obchodzi się karnawał a zwłaszcza jego ostatnie dni w krajach niemieckojęzycznych, a pani Sonia opowiedziała ciekawostki o karnawale w Wenecji. Następnie mieszkańcy wspominali jak za ich młodych lat obchodzono karnawał, rozmawialiśmy również o ,,Tłustym czwartku ” i ,,Wodzeniu niedźwiedzia”- tradycji karnawałowej kultywowanej głównie w województwie opolskim.

W dniu 09.11.2017 r. w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, bibliotekarka udała się do przedszkola , aby poczytać dzieciom bajkę. Tym razem były to przygody Kubusia Puchatka pt. ,,W gabinecie sowy’’. Przedszkolaki chętnie poznają świat jednak takie przeżycia, jak wizyta u lekarza, mogą budzić obawy. Dzięki przygodom Kubusia Puchatka i gromadki jego przyjaciół dzieci oswajają się z trudnymi sytuacjami. Zabawa w gabinet lekarski przekonuje niejednego malucha, że nie ma się czego bać!.Po wysłuchaniu opowiadania dzieci ochoczo opowiadały o swoich wizytach w gabinecie lekarskim a następnie kolorowały obrazki z bajkowymi pacjentami.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 237 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony