Aktualności

W dniu 21.11.2017 roku bibliotekarka udała się do przedszkola ,,W ogrodzie'', aby przeprowadzić lekcję biblioteczną, której tematem był ,,Dom". Rozmawialiśmy o wszystkich zagadnieniach związanych z domem np. rodzajach domów, wyposażeniu oraz o samym znaczeniu słowa ,,dom''  i o tym jak ważne jest to miejsce dla każdego człowieka.Na koniec spotkania dzieci pokolorowały obrazki przedstawiajace różne domy.

W dniu 07.11.2017 roku zorganizowano dla mieszkańców Domu Spokojnej Starości oraz młodzieży z Świetlicy Środowiskowej w Kamionku warsztaty pt. ,, Cztery pory roku - Jesień ''. W czasie spotkania rozmawialiśmy o pięknej palecie barw, która charakteryzuje tę porę roku  a zwłaszcza o  kolorach liści z, których wspólnie wykonywaliśmy różane bukiety oraz frotaż. Natomiast młodzież wykonywała obrazki z liści według swojego pomysłu. Po zakończonych warsztatach dzieci odwiedziły bibliotekę przeglądając interesujące ich książki.

W dniu 19.10.2017 roku bibliotekarka udała się do przedszkola ,,W ogrodzie" aby porozmawiać z maluszkami i przeczytać im kilka wierszy z książki Anny Edyk pt. ,,Nasza rodzina'' , ponieważ tematem spotkania była "Rodzina''. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach a na zakończenie pokolorowały obrazki przedstawiające rodzinę lub jednego z jej członków.

W dniu 17.10.2017 r. wspólnie z Terapią Zajęciową zorganizowano biblioterapię, na której rozmawialiśmy o Aniołach a konkretnie o tym co o nich wiemy. Uczestnicy wysłuchali opowiadania pt. ,,Anioł specjalny’’ , ,,Wspomnienie anielskie’’ oraz wiersza Romana Mieczkowskiego ,,Mój Anioł Stróż’’. Spotkanie zakończyła luźna dyskusja i wypowiedzi słuchaczy w tym temacie.

W dniu 12.09.2017 roku bibliotekarka udała się do przedszkola ,,W ogrodzie’’, aby porozmawiać z dziećmi o dożynkach oraz zachęcić do spożywania warzyw, które zawierają wiele cennych dla zdrowia witamin i minerałów. Dzieci wysłuchały wiersza J. Brzechwy ,,Na straganie’’ i ,,Pomidor’’, następnie chętnie odpowiadały na zagadki tematyczne oraz pokolorowały przygotowane dla nich warzywne kolorowanki, z których w bibliotece została zrobiona wystawka.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 236 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony