Aktualności

Informujemy że z powodu remontu Filia biblioteczna w Malni i Choruli jest zamknięta do dnia 29.10.2021. Za utrudnienia przepraszamy!!!

 

 

To już 10 lat jak przy Filii Bibliotecznej w Malni działa Dyskusyjny Klub Książki. Nasze pierwsze spotkanie odbyło się 14 lutego 2011r.

Omawiałyśmy na nim sprawy organizacyjne i rozmawiałyśmy o książkach Heleny Buchner. Od tego czasu spotykamy się raz w miesiącu (z przerwą wakacyjną w lipcu i sierpniu).

Odwiedziło nas w tym czasie wielu pisarzy : Marta Fox; Izabela Sowa; Barbara Kosmowska; Agnieszka Lingas- Łoniewska; Katarzyna Enerlich; Karolina Wilczyńska; Bogna Ziembicka; Agnieszka Walczak- Chojecka, z którymi spędziłyśmy niezapomniane chwile.

Przeczytałyśmy wiele książek, dzieliłyśmy się wrażeniami i odczuciami po ich przeczytaniu. Każde nasze spotkanie było niezapomniane, pełne emocji i refleksji nad omawianą książką. Składamy serdeczne podziękowania dla Instytutu Książki w Warszawie, dla Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu i koordynatorom programu z WBP w Opolu za ogrom pracy i środków finansowych jaki wkładacie państwo w nasz klub. Przez te dziesięć lat, w naszej małej wiejskiej bibliotece rozkwitło życie.

Każdy czytelnik ma dostęp do nowości czytelniczych, może uczestniczyć w zamawianiu książek i poznawać wspaniałych, sławnych ludzi. Dziękujemy!!!

Moderator Krystyna Kubiczek oraz klubowiczki DKK w Malni:)

 

 

Poranek pod lasem:)

W słoneczny czerwcowy poranek (07.06.2021r.) spotkałyśmy się na spotkaniu DKK w plenerze, w Malni pod lasem. Tym razem dzieliłyśmy się wrażeniami po przeczytaniu cyklu książek Joanny Szarańskiej „Poranki na Miodowej” „Popołudnia na Miodowej” „Wieczory na Miodowej”. Każda część tego cyklu to oddzielna opowieść, ale występują w nich te same osoby.   W pierwszej części poznajemy Małgorzatę , jej wzruszającą historię i niełatwe relacje z ciotką pod opieką której się wychowywała. Dorosła Małgorzata wraca na Miodową do ciotki, czy uda im się naprawić swoje relacje, czy szczera rozmowa im w tym pomoże. Druga część to historia Klary i jej autystycznej córki Neli zostawionych przez męża i ojca, którego przerosło życie z chorą córeczką.

Cudowną kobietą okazuje się teściowa Klary- Basia kobieta ciepła, opiekuńcza, życzliwa i zawsze gotowa do pomocy. Książka pokazuje nam jak silne są kobiety, ile są w stanie poświęcić dla dobra dziecka i mimo tego, że są nazywane płcią słabszą pokazują jaka siła i moc w nich drzemie. Ostatnia trzecia część to historia Justyny od niedawna mieszkającej na Miodowej i prowadzącej kwiaciarnię, która powoli zaprzyjaźnia się z mieszkańcami. Trudno jej zaufać innym, gdyż jej rodzina nie potrafiła dać jej miłości, ciepła i oparcia. Tej jej niepewności najbardziej doświadcza Tobiasz jej ukochany, któremu bardzo trudno jest zburzyć mur którym otoczyła się Justyna. Wszystkie trzy części podzielone są na dwa tory – jeden to wydarzenia współczesne, a drugi to wspomnienia bohaterek. Obydwa wątki są bardzo wciągające, a bieg wydarzeń jest naładowany dużą dawką emocji i uczuć.  Szczerze polecamy te książki, historie w nich opisane są przepiękne, a zarazem bolesne, tak bardzo prawdziwe. Wszystko jest w nich przemyślane i dopracowane, ale dzięki temu czytanie ich jest czystą przyjemnością.

 

MOJE PASJE

W dniu 27.05.2021r. wybrałyśmy się na długo oczekiwane spotkanie z pisarką mającą swoje korzenie na Opolszczyźnie – Jolantą Kosowską. Pani Jolanta jest autorką wielu wspaniałych książek w każdej z nich znajdujemy historie, które mogą zdarzyć się każdemu z nas. Oprócz tego w każdej książce razem z bohaterami zwiedzamy wspaniałe zakątki Europy. Na spotkaniu pisarka bardzo ciekawie opowiadała o swoich powieściach, o ich bohaterach i ich przeżyciach. Swoje opowiadania urozmaicała pokazem zdjęć z miejsc w których toczyły się akcje powieści. Ten kto przeczytał jej książki dowiedział się wielu ciekawych szczegółów, a kto ich nie przeczytał ten na pewno po nie sięgnie. Spotkanie bardzo nam się podobało, pisarka jest osobą miłą i uśmiechniętą ciekawie opowiadającą o swojej pracy i pasjach, co jeszcze bardziej zachęca do przeczytania jej książek. Dziękujemy za możliwość przeżycia cudownych chwil, a pani Jolancie Kosowskiej dziękujemy za wspaniały prezent dla biblioteki: trzy najnowsze powieści.

http://www.jolantakosowska.pl/

Wszystkim mamusiom, matusiom, mamom i matkom, życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich święta.

 

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 717 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony