Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin - Okaż Serce Innym

Rysunek1 800x161

PLAN SZKOLENIA DZIAŁAŃ TOWARZYSZĄCYCH PROGRAMU OPERACYJNEGO POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020 PODPROGRAM 2016

Rodzaj przeprowadzonych działań: Warsztaty edukacji ekonomicznej
Termin: 07.12.2016 g. 11.00
Miejsce: Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin "Okaż Serce Innym"
Uczestnicy szkolenia: Podopieczni Organizacji Partnerskiej o zasięgu Lokalnym (OPL) – Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin "Okaż Serce Innym"

Koordynator Działań Towarzyszących POPŻ 2014-2020

Edward Ambicki

24 listopada br. Prezes Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie "Okaż serce innym" Gizela Sapok wzięła udział w obchodach Jubileuszu 20 – lecia Zespołu Attonare w Komprachcicach. Otrzymała i odebrała podziękowanie za działalność charytatywną Stowarzyszenia.

Rysunek1 800x161

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od sierpnia 2016 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2016, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest wspófinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Do 14 czerwca 2017 roku w STOWARZYSZENIU POMOCY RODZINIE GMINY GOGOLIN OKAŻ SERCE INNYM, osoby które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych.
Do 14 czerwca 2017 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, mleko UHT, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, fasola biała, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa cukier biały, olej rzepakowy.
Prócz wsparcia żywnościowego, STOWARZYSZENIE POMOCY RODZINIE GMINY GOGOLIN OKAŻ SERCE INNYM, realizować będzie cykliczne działania towarzyszące takie jak: warsztaty edukacji ekonomicznej, kulinarne, dietetyczne oraz programy o nie marnowaniu żywności. Osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszym województwie będą mogły również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego.
O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.
Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania
z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.
Podprogram 2016 jest kontynuacją Podprogramu 2015, w ramach którego STOWARZYSZENIE POMOCY RODZINIE GMINY GOGOLIN OKAŻ SERCE INNYM objęła wsparciem żywnościowym 250 osób. Obok dystrybucji paczek, prowadzone były również inne działania towarzyszące między innymi: pikniki rodzinne, spotkania integracyjne, warsztaty kreatywne, warsztaty kulinarne, kiermasze odzieży, bieżące informowanie o programie, ścisła współpraca w tym względzie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gogolinie i Urzędem Miejskim w Gogolinie.

23.11.br odbyła się "Zabawa Andrzejkowa" dla podopieczych Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin "Okaż serce innym" i Ośrodka Pomocy Społecznej w Gogolinie. Serdecznie dziekujemy wszystkim sponsorom  za wsparcie.

Warsztaty pt. "Jesiennie i kreatywnie" zorganizowane dla seniorów i osób niepełnosprawnych - 16.11.2016 r.

Akcja charytatywna "Złotówkowy łańchuch solidarności i serdeczności" podczas Gminnych Dożynek, które odbyły się 11.09.2016 r.

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Okaż Serce Innym" Gminy Gogolin prowadziło zbiórkę pieniędzy w ramach akcji "Złotówkowy łąńcuch serdeczności i solidarności", podczas Finału "Artystycznego Lata" 30 -31.07.2016 r.

Akcja charytatywna "Złotówkowy łańcuch solidarności i serdeczności" podczas Senioriady 2016 na Placu Bendeyktynskim 2 i 3 lipca br. 

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Legimi

Z książką na start

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony