Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin - Okaż Serce Innym

Członkowie Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż Serce Innym” wybrali nowe władze na III kadencję. Walne zebranie było również okazją do podsumowania minionego pięciolecia.Sprawozdanie przedstawione przez prezesa Marię Klimowicz nie pozostawia wątpliwości, iż jest to jedna z najbardziej dynamicznych organizacji w gminie. Działając zgodnie ze statutem, stowarzyszenie udzieliło wydatnej pomocy rodzinom, osobom chorym i samotnym, wiele przedsięwzięć przygotowano także z myślą o dzieciach. Sprawozdanie zostało przyjęte jednogłośnie. W kolejnej części zebrania przystąpiono do wyborów, decyzją Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia powiększono skład zarządu, z pięciu do siedmiu osób. W latach 2015-2019 skład Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż serce innym” będzie następujący:
1. Gizela Sapok – prezes
2. Izabela Olczyk – wiceprezes
3. Beata Kowalczyk – skarbnik
4. Ewa Bury – sekretarz
5. Krystian Komander – członek
6. Marta Wiora- członek
7. Joanna Bassek – członek
Komisja Rewizyjna
1. Hanna Urbanowicz - przewodnicząca
2. Waltrauda Wicher
3. Lidia Herok
Burmistrz Joachim Wojtala oraz Krystian Komander - członek zarządu stowarzyszenia złożyli ustępującej prezes M. Klimowicz podziękowania za dekadę społecznej działalności. Do stowarzyszenia przyjęto kolejnych 11 członków. Nawiązując do działalności stowarzyszenia, burmistrz J. Wojtala poinformował o planowanej na czerwiec br. akcji pomocy dla mieszkańców zaprzyjaźnionego Mikołajowa na Ukrainie, zachęcił również do promowania działalności stowarzyszenia i pozyskiwania kolejnych członków.

Źródło: www.gogolin.pl

 

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż Serce Innym" podsumowało swoją działalność w 2013 roku.Jest to organizacja pozarządowa działająca od września 2003 roku, której celem jest pomoc finansowa i rzeczowa osobom w trudnej sytuacji życiowej. „Okaż Serce Innym" prowadzi działalność charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych, aktywizującą bezrobotnych oraz na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn, wspiera rozwój wspólnot i społeczności lokalnej. W 2013 r. stowarzyszenie rozpatrzyło pozytywnie 44 wnioski. Zorganizowano zbiórki publiczne podczas których zebrano 2 797,86 zł. Między innymi była to zbiórka publiczna na Stadionie Miejskim w Gogolinie, która przyniosła 2 081,17 zł. Efekt zbiórki publicznej podczas Gminnych Dożynek na boisku w Górażdżach (wartość datków) to 716,69 złotych. Na podstawie umowy z Bankiem Żywności w Opolu otrzymano natomiast pomoc w formie żywności o łącznej ładowności 6248,20 kg, z czego skorzystało 200 osób z 93 rodzin. Prowadzone były też działania o charakterze integracyjnym na rzecz osób niepełnosprawnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zorganizowano wycieczkę do ZOO (dla 32 osób), imprezę integracyjną „Pożegnanie Lata" (50 os. wraz z opiekunami), imprezę integracyjną „Spotkanie Andrzejkowe" (50 osób niepełnosprawnych, 10 pensjonariuszy DSS) oraz „Mikołajki" (50 dzieci).
Źródło:Tygodnik Krapkowicki Nr 19 z dn. 13.05.2014

Sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin "Okaż Serce Innym" za rok 2013.

Pobierz plik PDF

Zgodnie ze statutem, prezes Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie "Okaż serce innym" przedstawiła sprawozdanie roczne z działalności organizacji. Stowarzyszenie w ubiegłym roku pomogło licznym mieszkańcom gminy.

Sprawozdanie za 2010 r.

okaz_serce_innym

Siedziba: Gogolin, ul.Plac Dworcowy 2
(budynek biblioteki)

Tel. 077 46 66 226,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta BS Gogolin
45 8883 0005 2001 0020 6444 0001

 

 

Organizacja pozarządowa w sferze pomocy społecznej w gminie Gogolin powstała 02.09.2003 roku. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod Nr KRS 0000177472. Prezesem SPRGG jest Pani Gizela Sapok, Wiceprezesem Pani Izabela Olczyk.

Stowarzyszenie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcą pracować na rzecz innych: wspierać potrzebujących, pomagać w rozwiązywaniu problemów środowiska, brać udział w rozwoju społeczności lokalnej. Stowarzyszenie pracuje na podstawie statutu i regulaminów.

Skład Zarządu:

  • Gizela Sapok – prezes,
  • Izabela Olczyk – wiceprezes,
  • Beata Kowalczyk - skarbnik,
  • Ewa Bury – sekretarz,
  • Marta Wiora – członek,
  • Krystian Komander - członek,
  • Małgorzata Tomeczek - członek.

Stowarzyszenie pracuje rozwijając różne formy pomocy bezpośredniej i pośredniej. Pomoc bezpośrednia trafia wprost do rodzin, które wymagają wsparcia lub doradztwa, by mogły bezpiecznie funkcjonować realizując swoje prawa i obowiązki.

Pomoc pośrednia w formie kampanii, projektów i programów kierowana jest do środowiska, jako odpowiedź na istniejące deficyty. Długofalową pomocą pośrednią jest również działalność aktywizująca środowisko lokalne, grupy zawodowe.

Celem tej działalności jest realizacja hasła „Pomoc dla samopomocy" poprzez wyłonienie liderów środowiskowych i budowanie grup aktywności.

Podjęto ścisłą współpracę z instytucjami działającymi w sferze problemów społecznych. Współpraca ta pozwala na precyzyjne diagnozowanie i realizowanie potrzeb rodzin i grup społecznych. Pomoc Stowarzyszenia trafia tam, gdzie ograniczenia ustawowe lub finansowanie nie pozwalają działać instytucjom, mimo istniejącego na pomoc zapotrzebowania. Współpraca ta tworzy podstawy systemu środowiskowego wsparcia.

Realizacja statutowych celów Stowarzyszenia „Okaż Serce Innym" możliwa jest dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia, hojności sponsorów, dobrej współpracy z instytucjami oraz sprzyjającemu aktywności i samorządności mieszkańców klimatowi, jaki tworzą władze gminy.

Zapraszamy do współpracy z nami wszystkich chętnych, którym potrzeby społeczne naszej społeczności lokalnej są bliskie.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 117 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Legimi

Z książką na start

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony