Nasz gogoliński Karlik- przewodnikiem po śląskiej tradycji.

 09 maja 2012 r. w czytelni GBP odbyła się promocja   II części książeczki pt. ,, O dzielnym Karliku – gogolińskich lasów strażniku, część II: wiosna, lato” w ramach   projektu ,,Nasz gogoliński Karlik-przewodnikiem po śląskiej tradycji”.

Prezentując książeczkę Panie Waltruda Wicher oraz Adela Dyga – animatorki kultury i tradycji regionalnej w Gogolinie – Karłubcu, członkinie zespołu „Szwarne dziołchy” w ciekawy sposób opowiadały dzieciom z Publicznego Przedszkola nr 3 jak żyło się kiedyś. Opowieści przeplatane były pokazem dawnego sprzętu gospodarstwa domowego oraz degustacją własnoręcznie przygotowanych słodkości. Dzieci podziękowały Paniom wręczając laurkę, a na zakończenie zaśpiewały piosenkę o marzeniach.

 

W ramach projektu "Nasz gogoliński Karlik przewodnikiem po śląskiej tradycji" dostępna już jest w GBP i filiach książeczka pt: "O dzielnym Karliku - gogolińskich lasów strażniku, część II - wiosna,lato".

skan karlika

Gogolińskie przedszkolaki otrzymały kolejną książeczkę z cyklu opowieści o dzielnym Karliku. Publikacja powstała w ramach programu edukacji regionalnej prowadzonego w gminie Gogolin.

Pierwsze egzemplarze powędrowały już do przedszkolaków uczęszczających do placówek w Gogolinie. Nowo wydana publikacja stanowi dalszą część opowieści o leśniczym i jego rodzinie, z którymi przeżywamy kolejne pory roku – wiosnę i lato. Tekst został napisany z użyciem wyrażeń gwarowych, jest bogato ilustrowany, zawiera również plansze do kolorowania.

Książka została wydana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gogolinie przy współpracy z Publicznym Przedszkolem nr 3 w Gogolinie. Autorkami tekstu i ilustracji są Katarzyna Figiela i Gizela Sapok. Publikacja powstała w ramach projektu "Nasz gogoliński Karlik przewodnikiem po śląskiej tradycji" dofinansowanego z środków Unii Europejskiej w wysokości 13 548 zł.

 

Przedszkole nr 3 w Gogolinie

 

Przedszkole nr 1 w Gogolinie

 

Przedszkole – Karłubiec w PSP Nr 3 w Gogolinie

10 października 2011 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie odbyła się lekcja biblioteczna dla przedszkolaków z przedszkoli nr 1 i 3 z miejscowym myśliwym. Tematem prezentacji przygotowanej przez Pana Michała Obigło było krzewienie miłości do zwierząt leśnych. Dzieci mogły zobaczyć zdjęcia mieszkańców okolicznych lasów, dowiedzieć się co jedzą, jak wyglądają młode osobniki, jak zachować się w lesie, a nawet dotknąć poroża jelenia. Zadawały mnóstwo pytań, na które pan myśliwy odpowiadał. Spotkanie miało również na celu promocję projektu "Nasz gogoliński Karlik przewodnikiem po śląskiej tradycji".

Kontynuacji książeczki "Poszła Karolinka do...". "O dzielnym Karliku gogolińskich lasów strażniku – część I: jesień, zima". Pozycja wydana przez GBP Gogolin przy współpracy nauczycielek Publicznego Przedszkola nr 3. Na zakończenie spotkania dyrektor Ewa Bury podziękowała autorkom za owocną współpracę, a dzieci otrzymały słodką niespodziankę.

 

 

Książeczka "O dzielnym Karliku – gogolińskich lasów strażniku" trafiła do dzieci w przedszkolach gminy Gogolin. Kolorowa publikacja powinna zachęcić do poznawania kultury lokalnej.

Książka wydana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gogolinie powstała przy współpracy z nauczycielami Publicznego Przedszkola nr 3 w Gogolinie, w którym jest realizowany szeroki program edukacji regionalnej pod nazwą "Szlakiem Karliczka i Karolinki". Autorkami tekstu i ilustracji zamieszczonych w książce są: Katarzyna Figiela i Gizela Sapok.

Książka "O dzielnym Karliku..." została rozprowadzona wśród dzieci uczęszczających do przedszkoli w gminie Gogolin. Burmistrz Joachim Wojtala oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie Ewa Bury odwiedzili (27.09.) przedszkola i wręczyli dzieciom publikacje zachęcając do poznawania historii dzielnego Karlika, który był leśniczym w gogolińskim lesie.

Książka "O dzielnym Karliku – gogolińskich lasów strażniku" część I: jesień, zima została wydana w ramach projektu "Nasz gogoliński Karlik – przewodnikiem po śląskiej tradycji". Publikacja jest współfinansowana ze środków UE w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. W ramach projektu jest planowane wydanie kolejnej części publikacji "O dzielnym Karliku – gogolińskich lasów strażniku" część II wiosna, lato.

 

Publiczne Przedszkole nr 1

 

 

 

Publiczne Przedszkole nr 3

 

 

 

Oddział przedszkolny w PSP nr 3

 

 

 

Przedszkole w Górażdżach

 

 

Przedszkole w Zakrzowie

 

 

Przedszkole w Malni

 

 

Przedszkole w Kamieniu Śląskim

 

 

Informacja na stronie Programu Rozwoju Bibliotek 

W ramach projektu "Nasz gogoliński Karlik przewodnikiem po śląskiej tradycji" dostępna już jest w GBP i filiach książeczka pt: "O dzielnym Karliku - gogolińskich lasów strażniku, część I - jesień, zima", która jest kontynuacją książeczki "Poszła Karolinka do...".

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Legimi

Książkomat

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony