Wystawy

W piątek 15 kwietnia oraz poniedziałek 18 kwietnia GBP gościła przedszkolaki z Przedszkola nr 1 i 3 w Gogolinie. Dzieci przyszły odwiedzić wystawę świąteczną przygotowaną przez Panią Agnieszkę Pykę. Wszystkich odwiedzających zachwyciły ręcznie wykonane kroszonki, baranki i kurki. Wychodząc przedszkolaki zostawiły samodzielnie wykonaną kartkę wielkanocną.

Przez cały marzec można było oglądać wystawę Pani Wandy Skrzypek z Gogolina. Wystawę odwiedziły również przedszkolaki z kółka plastycznego z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Gogolinie.

"Co mi życie przyniesie"

Ryszard Patej, z zawodu ekonomista, pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach. Z zamiłowania podróżnik po różnych zakątkach kraju i nie tylko. Do tej pory objechałem wybrane rejony Europy, Azji i Afryki. Interesują mnie zamki i pałace; ostatnio dużo tego typu obiektów uwieczniam na zdjęciach; część z nich jest w rękach prywatnych, a więc niedostępnych; część w stanie wymagającym natychmiastowego generalnego remontu; część wyremontowana, cieszy oko. Interesują mnie również ludzie. Fotografowanie ludzi budzi duże emocje, zwłaszcza w krajach arabskich; ludzie tej nacji najczęściej nie życzą sobie uwieczniania ich na fotkach, twierdząc, że w ten sposób zabiera im się duszę. Spory plon zdjęć postaciom, a zwłaszcza dzieciom przywiozłem w tym roku z Chin. Rodzice bardzo chętnie eksponowali swoje pociechy celem uwiecznienia; ustawiali je, zachęcali do uśmiechu. Jest to miłe. Dla rodziców to chęć pochwalenia się swoimi dziećmi, dla obcych – możliwość obcowania z inną kulturą, obyczajami. Równie chętnie pozują dzieci murzyńskie; nie wyczuwa się w nich żadnego skrępowania, niechęci czy wręcz wrogości. Obecna wystawa poświęcona dzieciom obejmuje postaci sfotografowane w kilku krajach, głównie w Chinach, RPA, Namibii, Botswanie, Egipcie, Omanie i oczywiście w Polsce. Dzieci to wdzięczny ale trudny temat do fotografowania. Nie uznaję typowego ustawiania dziecka do obiektywu, a konkretniej w studio; staram się dać dziecku czas na pozbycie się tremy, obawami związanymi z zobaczeniem człowieka z innej grupy rasowej; dziecko powinno być naturalne, czuć się swobodnie. To trudne, ze względu na częsty niedostatek czasowy.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 246 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Z książką na start

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony